خداحافظی کردن کمتر از1000 نفر در شرکت مایکروسافت علنی شد

گزارش کارمندان مایکروسافت نشان می‌دهد که این شرکت اخیرا با کمتر از 1000 نفر از نیروهای خود خداحافظی کرده است.

طبق اعلام کارمندان مایکروسافت، این شرکت اخیرا کمتر از 1000 نیروی خود را تعدیل کرده است. خداحافظی با این نیروها در بخش‌های مختلفی از واحد ایکس باکس گرفته تا تدوین راهبردها، فناوری و غیره اتفاق افتاده است. مایکروسافت در ماه ژوئیه گفته بود قصد دارد کمتر از 1 درصد 180 هزار نیروی خود را تعدیل کند.

به گزارش خبرگزاری بیزنس اینسایدر، به نقل از کارمندان مایکروسافت، این شرکت در هفته اخیر کمتر از 1000 نیروی خود را از کار بیکار کرده است. «کی‌سی لمسون»، از کهنه‌کاران مایکروسافت و مدیر محصول دفتر مدیر ارشد فناوری این شرکت دوشنبه شب در صفحه توییتر خود اعلام کرد که شغلش را از دست داده است.

سخنگوی مایکروسافت در این باره می‌گوید: «ما هم مثل همه شرکت‌ها به‌طور مرتب اولویت‌های کسب و کار خود را ارزیابی و مطابق آن اصلاحات ساختاری را اعمال می‌کنیم. ما به سرمایه‌گذاری در کسب و کار خود ادامه می‌دهیم و در سال آینده در حوزه‌های لازم برای رشد به استخدام نیروهای جدید مشغول خواهیم شد.»

مایکروسافت سرعت رشد نیروهای خود را کمتر می‌کند

مایکروسافت در ماه ژوئیه گفته بود که کسر ناچیزی از نیروهای خود را تعدیل می‌کند و سرعت استخدام‌های جدید را کاهش می‌دهد. حالا مشخص نیست که اخراج این نیروها بخشی از این استراتژی بوده یا نه. یک منبع آگاه که در همین جریان از این شرکت کنار گذاشته شده، می‌گوید آن‌ها او را همین یک ماه پیش استخدام کرده بودند.

«زک کریمر»، مدیر تیم مهندسی ماموریت‌های مایکروسافت می‌گوید کاری که آن‌ها دارند انجام می‌دهند، آسان نیست: «ایده‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند به‌صورت بالقوه اثرگذار باشند و همه ما به سختی کار کرده‌ایم، اما باید مصالحه‌هایی انجام دهیم چون منابع ما نامحدود نیست و زمان کمیاب‌ترین منبع در اختیارمان است.»

تصمیم مایکروسافت هم‌راستا با تصمیم اکثر شرکت‌های کوچک و بزرگ دنیای فناوری از جمله متا، Salesforce، کوین‌بیس و نتفلیکس است که سرعت جذب نیروهای جدید را کاهش داده‌اند. این شرکت‌ها واهمه دارند که خطر بحران اقتصادی آینده آن‌ها را تهدید کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *