تعهد شرکت متا به متاورس در سال2023 با توجه به انتقادها پا بر جا است

در حالی که متا به ضرر Reality Labs اشاره کرده بود، قصد دارد 20 درصد هزینه‌های سال آینده خود را به آن اختصاص دهد.

در حالی که سال 2022 برای برنامه‌های متا در زمینه متاورس بسیار سخت‌تر از چیزی بود که این شرکت انتظار داشت، ظاهراً متا همچنان به این فناوری متعهد است. این شرکت می‌خواهد در سال میلادی آینده، 20 درصد از کل هزینه‌های خود را به واحد Reality Labs اختصاص دهد که نیمی از آن به‌طور مستقیم صرف ابتکارات واقعیت افزوده (AR) می‌شود، یعنی به همان اندازه سال قبل.

متا در سال جاری میلادی به دلیل صرف میلیاردها دلار هزینه برای پروژه‌های متاورس و ضرر 9.4 میلیارد دلاری از Reality Labs در سه ماهه اول سال 2022 مورد انتقاد زیادی قرار گرفت. با این حال، «اندرو باسورث»، مدیر ارشد فناوری واحد Reality Labs در پست وبلاگ این شرکت با عنوان «چرا همچنان به آینده امیدوار هستیم؟»، می‌نویسد:

«چالش‌های اقتصادی سراسر جهان، همراه با فشارهایی که برای کسب‌وکار اصلی متا وجود دارد، طوفانی از شک‌وتردید در مورد سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌دهیم، ایجاد کرده است.»

با این وجود، او در ادامه توضیح می‌دهد که تغییر مسیر در حال حاضر می‌تواند «عواقب فاجعه‌باری» برای آنها به همراه داشته باشد. در ادامه با اشاره به این موضوع که تعداد کاربران فعال روزانه فیسبوک در سه ماهه سوم، در بالاترین حد خود قرار داشته، گفته است که سرمایه‌گذاری 20 درصدی در Reality Labs «برای شرکتی که به ماندن در خط مقدم فناوری AR متعهد است، منطقی به نظر می‌رسد.»

باسورث می‌گوید در حالی که Reality Labs در حال از دست‌دادن پول است، این هزینه‌ها باعث می‌شود تا متا بتواند «قطعات اصلی فناوری» آینده را توسعه دهد. او در ادامه پست خود به هدست واقعیت مجازی Quest Pro اشاره کرده است که چند ماه قبل معرفی شد و توسعه‌دهندگان و سازندگان استقبال بسیار خوبی از آن کردند.

برنامه‌های آینده متا

با این حال، متا و سرمایه‌گذاران آن باید صبور باشند؛ زیرا باسورث توضیح می‌دهد که این شرکت هنوز سال‌ها با چشم‌انداز خود برای عینک واقعیت افزوده همه‌جانبه فاصله دارد:

«چشم‌انداز ما برای عینک‌های واقعیت افزوده واقعی به سال‌ها پیشرفت نیاز دارد که دستگاه‌های ما را باریک‌تر، سبک‌تر، سریع‌تر و قدرتمندتر کند، در حالی که مصرف باتری بسیار کمتری داشته باشد و همچنین گرمای کمتری تولید کند.»

در کوتاه‌مدت، Reality Labs تلاش می‌کند تا سیستم آواتار اولیه خود را بهبود بخشد و اخبار بیشتری در سال 2023 درباره آن منتشر خواهد شد. همچنین در حال برنامه‌ریزی برای کمک به شکوفایی بیشتر پلتفرم Horizon Worlds است و در بهار آینده یک نمایشگاه بازی Meta Question را معرفی می‌کند. علاوه‌بر این، جانشین هدست Meta Quest 2 نیز سال آینده معرفی خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما