تعداد بازیکنان همزمان استیم برای اولین بار به ۱۰ میلیون نفر رسید

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، برای اولین بار در تاریخ استیم (Steam)، بیش از ۱۰ میلیون بازیکن به طور همزمان در این پلتفرم به تجربه‌ی بازی پرداخته‌اند.

همانطور که توسط SteamDB در توییتر اشاره شده است، پلتفرم بازی کمپانی ولو (Valve) در روز ۷ ژانویه‌ی ۲۰۲۳ (۱۷ دی ۱۴۰۱) موفق به رکورد شکنی شده و از تعداد بازیکنان همزمان آن به طور دقیق به ۱۰۰۸۲۰۵۵ رسیده است. جالب است بدانید که روز بعد از تاریخ ذکر شده، دوباره از این رقم پیشی گرفت و به تعداد ۱۰۲۸۴۵۶۸ رسید. این سرویس در این بازه همچنین به تعداد جدیدی از کاربران آنلاین همزمان دست یافت و از این نظر به بالاترین حد خود یعنی بیش از ۳۳ میلیون کاربر دست یافت.

گفتنی است که آمار کاربران همزمان بیشتر در گزارش‌ها برجسته می‌شود، زیرا طبیعتا از تعداد بالاتری نسبت به بازیکنانی که در حال تجربه‌ی بازی در آن لحظه هستند، برخوردار است و حتی شامل کاربرانی می‌شود که ممکن است تنها وارد استیم شده‌اند و آن را در پس‌زمینه‌ی سیستم خود به صورت فعال دارند. جالب است بدانید که استیم ابتدا در اواسط اکتبر ۲۰۲۲ در طول یک تعطیلات آخر هفته به ۳۰ میلیون کاربر همزمان رسید و از سال ۲۰۲۳ تا به امروز، این سرویس هر روز حداقل به ۳۰ میلیون کاربر همزمان دست پیدا کرده است.

در این میان استیم سال گذشته تایید کرد که جشنواره‌ی فروش سال نوی قمری آن در سال ۲۰۲۳ برگزار نخواهد شد و در عوض با فروش بهاره جایگزین خواهد شد تا پس از فروش زمستانی خود که در ۵ ژانویه (۱۵) به پایان رسیده، فاصله‌ی زمانی بیشتری ایجاد کند. سال نوی قمری در ۲۲ ژانویه (۲ بهمن) رخ می‌دهد. این پلتفرم بیان کرده که جشنواره‌ی فروش سال نو قمری استیم را در سال ۲۰۱۶ به دنبال هجوم توسعه‌دهندگان و مشتریان از مناطقی مانند هنگ کنگ، تایوان، چین و کره‌ی جنوبی معرفی کرده است. در ادامه بیانیه‌ی استیم در این باره آمده است:

در طول سال‌ها بازخوردهایی دریافت کردیم از اینکه سال نوی قمری اغلب به جشنواره‌ی فروش تعطیلات ماه دسامبر بسیار نزدیک است. ما فکر می‌کنیم که بسیاری از ناشران همچنان با استفاده از روش‌های مختلف، تخفیف‌هایی را در تعطیلات سال نوی قمری ارائه می‌دهند. با این حال ما گمان می‌کنیم که با گذر زمان بیشتر بین جشنواره‌های فروش فصلی بزرگ در سراسر استیم، مشتریان کمی بیشتر خدمات دریافت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما