تصویر ثبت شده توسط گلکسی S23 اولترا را تماشا کنید

()

به تازگی یکی از معروف ترین افشاگران حوزه فناوری یعنی Ice Universe نمونه تصویر ثبت شده توسط گلکسی S23 اولترا را منتشر و آن را با نمونه‌ی ثبت شده توسط پیکسل ۷ پرو و گلکسی S22 اولترا مقایسه کرده است.

سامسونگ قرار است در ابتدای سال ۲۰۲۳ (حدودا سه ماه دیگر) از گوشی‌های سری گلکسی S23 در سه مدل استاندارد، پلاس و اولترا رونمایی کند. بهترین گوشی از این سری همانطور که از نامش پیداست گلکسی S23 اولترا خواهد بود که این روزها خبرهای زیادی به خصوص درباره دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی قدرتمندش منتشر می‌شود. در همین راستا به‌تازگی Ice Universe نمونه تصویر ثبت شده توسط این گوشی را با کاربران به اشتراک گذاشته است.

اما نکته جالب ماجرا اینجاست که این افشاگر دقیقاً تصویر ثبت شده مشابه توسط دو گوشی پیکسل ۷ پرو و گلکسی S22 اولترا را هم در کنار آن قرار داده تا کاربران بتوانند عملکرد سه گوشی را با یکدیگر مقایسه کنند. پیکسل ۷ پرو و گلکسی S22 اولترا در حال حاضر دو مورد از بهترین گوشی‌ها در زمینه عکاسی به حساب می‌آیند.

این مقایسه دوربین در حالی منتشر شده که کمتر از یک ماه قبل خبری منتشر شد که در آن شاهد مقایسه عملکرد گلکسی S23 اولترا و گلکسی S22 اولترا در زمینه زوم بودیم. در آن خبر هم فقط یک نمونه تصویر ثبت شده توسط این دو گوشی با یکدیگر مقایسه شد اما همان یک تصویر کافی بود تا متوجه شویم S23 اولترا تا چه اندازه از لحاظ کیفیت زوم در مقایسه با نسل قبل پیشرفت خواهد داشت. تصویری که امروز منتشر شده اما عملکرد سه دوربین اصلی گوشی را با یکدیگر مقایسه می‌کند.

تصویر گلکسی S23 اولترا

گلکسی S22 اولترا

پیکسل 7 پرو

سوژه مورد نظر یک کدو است که هر سه گوشی رفتاری متفاوت در به نمایش گذاشتن رنگ و جزئیات مربوط به آن از خود به جای گذاشته‌اند. جالب اینجاست که افشاگر یاد شده وقتی این تصویر را در صفحه رسمی خود در توئیتر به اشتراک گذاشت اعلام نکرد که دقیقاً کدام یک از آن‌ها مربوط به کدام یک از گوشی‌هاست. او از دنبال‌کنندگان خود پرسید که بهترین تصویر را از میان این سه انتخاب کنند که بسیاری از آن‌ها همان تصویر نخست را به عنوان بهترین نمونه انتخاب کردند، یعنی همان تصویر مربوط به گلکسی S23 اولترا‌.

اینکه گلکسی S23 اولترا توانسته تصویری بهتر از نسل قبل ثبت کند جای تعجبی ندارد. این گوشی از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی بهره می‌برد که سامسونگ برای بهبود عملکرد آن از تکنیک‌های نرم‌افزاری پیشرفته‌تری در مقایسه با نمونه ۱۰۸ مگاپیکسلی بکار رفته در S22 اولترا استفاده کرده است.

نکته‌ی مثبت برای S23 اولترا اینجاست که با چنین فاصله‌ای توانسته پیکسل ۷ پرو را هم از میان بردارد در حالی که این گوشی به لطف تکنیک‌های هوش مصنوعی پیشرفته که گوگل در آن قرار داده فوق العاده قدرتمند است و حتی توانسته در رتبه‌بندی وب‌سایت DXOMARK با اختلاف ناچیزی، پایین‌تر از هواوی میت ۵۰ پرو در رده‌ی دوم قرار بگیرد.

در این تصویر به خوبی مشخص است که گلکسی S22 اولترا در به تصویر کشیدن سطح روی کدو خیلی خوب عمل نکرده اما ظاهراً برای گلکسی S23 اولترا همچنین تصویری چالش سنگینی به حساب نخواهد آمد چونکه هم رنگ کدو به بهترین شکل ممکن به نمایش درآمده و هم جزئیات بسیار زیادی قابل رویت هستند.

چقدر این پست مفید بود؟

با کلیک روی ستاره‌ها به پست امتیاز دهید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما