تبدیل ویدیوها به 4K با استفاده از فناوری هوش مصنوعی انویدیا

ویژگی RTX Video Super Resolution یک فناوری جدید مبتنی بر هوش مصنوعی از انویدیا (Nvidia) است که اگرچه برای بهتر جلوه دادن یا اجرای بازی‌های شما در نظر گرفته نشده، با این حال هنوز هم برای گیمرها بسیار مفید است، زیرا ویدیوهای معمولی را از مرورگر شما گرفته و آن‌ها را آپ‌اسکیل کرده و به ۴K تبدیل می‌کند.

این ابزار جدید از هوش مصنوعی برای بهبود کیفیت پخش ویدیو برای دارندگان کارت گرافیک‌های اخیر انویدیا استفاده می‌کند. این ویژگی ویدیوها را با رزولوشن اصلی در هر جایی بین ۳۶۰p تا ۱۴۴۰p ارتقا می‌دهد و با ویدیوهایی تا ۱۴۴ فریم نیز کار می‌کند. بنابراین باید انعطاف بسیار بالایی داشته باشد. انویدیا بیان کرده که نتیجه‌ی نهایی باید بهبود بزرگی در وضوح ویدیو در نمایشگرهایی با پشتیبانی از رزولوشن بالا ارائه دهد، در غیر این صورت ممکن است حتی تصاویر کمی بدتر از قبل به نظر برسند.

در ویدیویی که به معرفی این ویژگی پرداخته، یک کلیپ از بازی ایپکس لجندز با فعال کردن RTX Video Super Resolution به نمایش گذاشته می‌شود که به وضوح کیفیت بهتری پیدا کرده است. این ویژگی جدید در مرورگرهای گوگل کروم و مایکروسافت اج کار خواهد کرد و البته برای این کار به یک پردازنده‌ی گرافیکی از Nvidia RTX سری ۳۰ یا ۴۰ نیاز دارد. هرچند انویدیا دلیل این موضوع را به طور خاص مشخص نکرده است.

گفتنی است که در رابطه با نحوه‌ی کار ابزار سوپر رزولوشن، می‌توان گفت که بلوک‌های پیکسل بزرگی که باعث ایجاد اعوجاج در تصویر می‌شوند را پاک کرده و با آپ‌اسکیل رزولوشن، تماشای ویدیوهای مورد علاقه‌ی شما را دلپذیرتر کند. برای این کار در بازی‌ها شما باید از فناوری DLSS استفاده کنید. البته با توجه داشته باشید که همه‌ی بازی‌ها از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما