بعد از خرید توییتر توسط ایلان ماسک ارز دوج کوین افزایش زیادی داشته است

این رشد باعث شده تا دوج کوین اکنون به عنوان یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال جهان شناخته شود.

پس از اینکه خرید 44 میلیارد دلاری توییتر توسط ایلان ماسک سرانجام در روز جمعه نهایی شد، قیمت دوج کوین (DOGE) نیز در روز شنبه بیش از 70 درصد افزایش یافت. این رمزارز مورد حمایت ماسک، در هنگام نوشتن این خبر، با قیمت 0.1358 دلار معامله می‌شود.

مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا، یکی از طرفداران سرسخت ارزهای دیجیتال است و تاکنون با اقدامات مختلف خود، تاثیرگذاری زیادی روی قیمت دوج کوین و بیت کوین داشته است. تسلا از اوایل سال جاری میلادی شروع به پذیرش دوج کوین به عنوان یکی از گزینه‌های پرداخت خود کرد و برند عطر تازه راه‌اندازی شده ایلان ماسک را نیز می‌توان با این رمزارز خرید.

دوج کوین؛ یکی از شش ارز دیجیتال بزرگ جهان

تمام این موارد باعث شده تا طبق داده‌های CoinDesk، دوج کوین، توکن کاردانو (Cardano) را کنار بزند و خودش را به عنوان ششمین ارز دیجیتال بزرگ جهان معرفی کند.

توییتر از زمان مدیر عاملی «جک دورسی»، یکی از بنیانگذاران این شبکه اجتماعی، از طرفداران بیت کوین بوده و راه‌هایی را برای اضافه کردن فناوری بلاکچین بررسی کرده بود.

صرافی رمزارز بایننس که 500 میلیون دلار برای خرید توییتر توسط ماسک سرمایه‌گذاری کرده است و هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای کمک به کاهش بات‌های این شبکه اجتماعی با استفاده از رویکردهای کریپتو محور است، می‌تواند در زمینه بلاکچین و رمزارز برای توییتر مفید باشد.

ماسک اخیرا در یکی از توییت‌های خود گفته که قصد دارد پس از خرید توییتر، آن را به یک «اپلیکیشن برای همه‌چیز» تبدیل کند. چنین ایده‌ای را می‌توان به برنامه‌هایی مانند وی چت نسبت داد که به کاربران اجازه می‌دهد نه تنها برای دیگران پیام ارسال کند، بلکه پرداخت‌ها و خریدهای خود را نیز انجام دهد یا از خدمات درخواست تاکسی بهره ببرد.

توییت‌های ماسک در مورد دوج کوین، از جمله توییتی که از آن به عنوان «کریپتو مردم» یاد کرده بود، باعث شد تا این ارز دیجیتال که زمانی مبهم بود و کار خود را به عنوان یک شوخی آنلاین آغاز کرده بود، رشد زیادی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما