بررسی میم کوین (نات کوین ، Notcoin) جنجالی تلگرام

نات کوین، میم کوین مبتنی بر تلگرام است که تنها با یک کلیک روی صفحه گوشی می‌توانید آن را استخراج کنید؛ این پروژه در مدت کوتاهی به محبوبیت زیادی پیدا کرده و بیش از ۵ میلیون نفر در فاز آزمایشی آن شرکت کرده‌اند.

در هیاهوی رونق بازار ارزهای دیجیتال و رشد رمزارزهای مطرح بازار، مانند بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۳، میم‌ کوین‌ها هم شروع به رشد کردند. میم‌ کوین‌ها، ارزهای دیجیتالی هستند که بر اساس شوخی یا میم (meme) اینترنتی ساخته می‌شوند و معمولاً ارزش زیادی ندارند، اما گاهی اوقات می‌توانند در نتیجه عوامل مختلفی مانند حمایت سلبریتی‌ها، پذیرش جامعه در سوشال مدیا یا تعهد کاربران به پلتفرمی که آن‌ها را معرفی می‌کند، رشد چشمگیری را تجربه کنند.

در این میان، میم‌ کوین جدیدی به نام نات‌ کوین (Notcoin) معرفی شد. نات کوین، ارز دیجیتال مبتنی بر تلگرام است به دلیل مفهوم جدید و نوآورانه‌ در سازوکار استخراجش، به سرعت به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد. در این مقاله از یونترنت قصد داریم، این میم کوین جنجالی تلگرام را به طور کامل بررسی کرده و شما را با راه‌های استخراج آن آشنا کنیم.

نات‌ کوین (Notcoin) چیست؟

نات‌کوین (Notcoin) در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۳ در کنفرانس TON دبی معرفی شد؛ این پروژه توسط تیمی از توسعه‌دهندگان باتجربه در زمینه ارزهای دیجیتال و میم‌کوین‌ها ساخته شده و در حال حاضر (زمان نگارش این مقاله) سریع‌ترین بازی درحال‌رشد تلگرام است که در آن تنها با کلیک روی یک سکه در ربات تلگرامی notcoin_bot@، می‌توانید ارز Notcoin دریافت کنید. بازیکنان می‌توانند برای صعود در این بازی تسک‌هایی مانند پیوستن به تیم‌ها (کانال‌های تلگرام و چت‌ها)، دعوت از دوستان و تکمیل برخی وظایف را انجام دهند.

بیش از ۶۵۰ هزار نفر در فاز آزمایشی نات کوین شرکت کردند و حالا پروژه از حالت آزمایشی خارج شده است؛ شما برای شرکت در این پروژه نیاز به پرداخت هزینه‌ای نخواهید داشت. پروژه نات کوین (Notcoin)، میم کوینی بدون نماد بوده که از حمایت کامل TON برخوردار است، به این معنا که بر بستر شبکه بلاک چینی تون (The Open Network) راه‌اندازی شده، قابل ماین است و با انواع ابزارهای متنوع تلگرام پشتیبانی می‌شود. تیم توسعه‌دهنده Notcoin با همکاری VK Coin و استفاده از تجربیات آن، به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرد. VK coin، پروژه‌ای موفق در سال ۲۰۱۹ بود که از مفهومی مشابه استفاده کرد و توانست ۳۰ میلیون نفر را به کمپین خود جذب کند و به محبوب‌ترین پروژه اجتماعی در شبکه اجتماعی MAU تبدیل شود.

پس از برگزاری کنفرانس TON در تاریخ ۱۱/۱۱/۲۰۲۳ در دبی، پروژه نات کوین در عرض ۳ هفته، ۴۵۰ هزار کاربر جذب کرد و بر اساس نقشه راه توسعه پلتفرم TON، این بازی هم بخشی از مسیر توسعه بلاک چین به شمار می‌رود. حتی گروه Community خود تلگرام هم با 300 هزار مخاطب، بازی را ری‌پست و تیم خود را در آن ایجاد کرده است. این موضوع نشان‌دهنده این است که خود تیم TON و تلگرام هم به ترویج بازی علاقه‌مند هستند. طبق عملکرد سازوکار دریافت بونس‌های اضافی، ظاهراً سازندگان این پلتفرم با راه‌اندازی این بازی می‌خواهند تعداد کاربران wallet@ (کیف پول رسمی تلگرام) را افزایش دهند و برای بالا بردن تعداد کاربران تلگرام پریمیوم، کاربران بیشتری را به زیرساخت TON معرفی کنند.

چگونه نات کوین ماین کنیم؟

شما برای ماین‌کردن نات کوین تنها به انگشتان دست و زمان کافی نیاز خواهید داشت. وارد ربات شوید، روی دکمه START کلید کنید. پس از آن هم می‌توانید با ضربه‌زدن روی How to play، با روند بازی و قوانین آشنا شوید، هم می‌توانید با انتخاب Let’s go، شروع به بازی کنید. در حین بازی، تنها کافی است روی سکه موردنظر کلیک، موشک‌ها را گرفته، از بوسترها استفاده کرده و تسک‌های خواسته‌شده را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که ربات نات کوین روی هیچ‌کدام از فورک‌های تلگرام مانند Telegam X، Forkgram و غیره کار نمی‌کند. اولین پیامی که در ربات نات کوین نمایش داده می‌شود این است:

این ربات چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ احتمالاً هیچ کاری.

استخراج نات کوین رایگان است و سرگرمتان می‌کند، البته فقط برای مدت کوتاهی! نکته مهم دیگر هم اینکه شما فقط می‌توانید نات کوین را روی گوشی بازی کنید.

طراحی ربات نات کوین

طراحی ربات تلگرامی نات کوین به این شکل است که شما می‌توانید با نات کوین‌هایی که با لمس صفحه، به دست آورده‌اید، مواردی را خریداری کرده و سرعت دریافت این میم کوین را افزایش دهید. برای مثال می‌توانید آیتمی را بخرید که تعداد نات کوین‌های دریافتی در هر بار لمس صفحه را دوبرابر کند. علاوه بر این، شما می‌توانید با ساخت تیم‌ها (Squads)، دعوت از دوستان (Frens) و انجام تسک‌های مشخص دیگری، نات کوین‌های بیشتری دریافت کنید. بسته به امتیازی که دریافت می‌کنید، سطح‌بندی (برنز، نقره‌ای، طلایی، پلاتینیم و الماس) می‌شوید و با این امتیازات با سایر بازیکنان به رقابت می‌پردازید؛ بسیاری از بازیکنان نات کوین با چند حساب تلگرام در این ربات فعال هستند.

شما از نات کوین هایی که با لمس صفحه به دست می‌آورید تنها می‌توانید برای هزینه در بازی و خرید آیتم‌های جدید استفاده کنید و بر اساس تعداد این نات کوین‌ هاست که امتیاز (Score) شما مشخص می‌شود؛ برخلاف موجودی، با خرج‌کردن نات کوین‌ ها برای خرید آیتم‌های جدید، امتیاز شما کاهش پیدا نمی‌کند.

چگونه می‌توانم مقدار زیادی نات کوین ماین کنم؟

شما می‌توانید تعداد نات کوین‌هایی که در بازی به دست می‌آورید را با بوسترها افزایش دهید:

 • 🔋 انرژی – حداکثر ظرفیت انرژی شما را افزایش می‌دهد.
 • ⚡️ سرعت – سرعت بازیابی انرژی شما را افزایش می‌دهد.
 • 👆 Multitap – تعداد نات کوین‌ها را در هر بار لمس افزایش می‌دهد.
 • 🤖 ربات Auto-tap – نات کوین‌ها را درحالی‌که خواب یا مشغول انجام کارهای دیگر هستید، ماین می‌کند. (مخصوص سطح نقره‌ای به بالا)
 • 🚀 موشک‌ها به‌ندرت در طول بازی (حالت توربو) ظاهر می‌شوند. شما با ضربه‌زدن روی آن‌ها، در رتبه‌بندی در جایگاه بالاتری قرار خواهید گرفت. تعداد سکه‌هایی را که برای هر ضربه دریافت می‌کنید چندین برابر می‌کند و انرژی را هدر نمی‌دهد.

علاوه بر این، شما روزانه مزایای رایگانی هم در اختیار خواهید داشت:

 • 🚀 موشک‌ها – هر روز یک موشک مجانی.
 • ⚡ انرژی کامل – هر روز انرژی‌تان کامل می‌شود.
 • 💰 سکه‌های رایگان – سکه‌های رایگان دریافت می‌کنید.

شما می‌توانید هر روز، یک بار وارد بات نات کوین شوید تا از مزایای رایگان روزانه بالا استفاده کنید، در غیر این صورت، مزایای خود را برای آن روز از دست خواهید داد.

چگونه نات کوین به دست آوریم؟

شما می‌توانید با انجام یکی از کارهای زیر بدون بازی کردن هم نات کوین به دست آورید:

 • 🤝 دوستان خود را دعوت کنید – دوستان خود را دعوت کرده و بابت این کار، بونس‌ دریافت کنید.
 • ⭐ آنبورد شدن – تسک‌هایی ابتدایی برای تبدیل شدن به بازیکنی حرفه‌ای انجام دهید.
 • 🏆 لیگ‌ها – وقتی دوستانی که دعوت کرده‌اید، در لیگ‌ها پیشرفت کنند، جوایز دریافت خواهید کرد
 • ✨ پاداش‌های ویژه – پاداش‌های ویژه برای کاوش در پروژه‌های Web3
 • 🌐 دنیای Web3 – با کاربردهای Web3 آشنا شوید، شاید در آینده برایتان مفید باشند.

لیگ‌ها و رده‌بندی‌ها

لیگ‌ها و جداول رده‌بندی، فعال‌ترین ماینرهای Notcoin را نشان می‌دهند، هر لیگ، آستانه امتیازی دارد که ماینرها پس از کسب آن به لیگ بالاتر می‌روند. در مجموع پنج لیگ وجود دارد: برنز، نقره، طلا، پلاتین، الماس و هرچه تعداد ضربات بیشتری وارد کنید در این جداول رده‌بندی جایگاه بالاتری هم خواهید داشت.

لیگ‌ها معمولی پریمیوم
نقره ۱۲٬۵۰۰+ ۱۲۵٬۰۰۰+
طلا ۲۵٬۰۰۰+ ۲۵۰٬۰۰۰+
پلاتینیم ۵۰٬۰۰۰+ ۵۰۰٬۰۰۰+
الماس ۱۰۰٬۰۰۰+ ۱٬۰۰۰٬۰۰۰+

تیم (Squad) چیست؟

تیم‌ها گروه بازیکنان و جوامع در محیط بازی هستند؛ هر کانال/چت عمومی در تلگرام می‌تواند یک تیم محسوب شود. در این بازی، تیم‌ها با یکدیگر رقابت کرده و رتبه‌بندی داخلی دارند. شما برای هر نات کوین ماین شده، ۱ امتیاز به تیمی که عضو آن هستید، خواهید داد؛ این امتیازها را نمی‌توان از تیمی به تیم دیگر منتقل کرد. با دعوت گروهی به تیم، تمام اعضایی که به تیم اضافه می‌شوند، نوعی ریفرال برای شما محسوب خواهند شد و بونس‌ها هم درست به همین روال (وقتی یکی از دوستانتان را به تیم دعوت می‌کنید) عمل می‌کنند.

چگونه می‌توان مقدار زیادی نات کوین به دست آورد؟

روی صفحه اصلی زیر کوین، روی Frens کلیک کنید، سپس دکمه Invite a Fren (دعوت از دوست) را انتخاب و مشخص کنید که می‌خواهید برای کدام‌یک از مخاطبانتان دعوت‌نامه تلگرام را بفرستید، همچنین می‌توانید لینک دعوت را کپی کرده و آن را در شبکه‌های اجتماعی دیگر در اختیار مخاطب موردنظر خود قرار دهید.

اگر دعوت‌نامه تلگرام را برای مخاطبی بدون حساب پریمیوم ارسال کنید: هر دو شما یک جایزه ۲۵۰۰ نات کوینی دریافت خواهید کرد.
اگر دعوت‌نامه تلگرام را برای مخاطبی با حساب پریمیوم ارسال کنید: هر دو شما به طور هم‌زمان ۵۰۰۰۰ نات کوین دریافت خواهید کرد.
هر بار هم که دوستانتان به لیگ بعدی ارتقا می‌یابند، شما بونس‌های اضافی دریافت خواهید کرد.

طبق گفته تیم توسعه‌دهنده تلگرام، زمانی که تعداد کاربران ربات به ۲ میلیون کاربر برسد، باید منتظر اتفاقی جالب باشیم. پس فعلاً کاری جز منتظر ماندن نمی‌توان کرد؛ نیازی به سرمایه‌گذاری ندارید، اما به طور بالقوه ۱۰۰ هزار نات کوین چیزی حدود ۱۰ دلار است. ۱۰۰ هزار کوین را زمانی دریافت خواهید کرد که دو کاربر پریمیوم تلگرام را به ربات دعوت کنید و آن‌ها هم عضو ربات شوند. بنیانگذاران نات کوین، در حساب توییتر خود، ایردراپی در آینده را تأیید کرده‌اند، اما هنوز جزئیاتی در مورد این ایردراپ منتشر نشده است. علاوه بر این اضافه کرده‌اند که احتمال که لیست‌شدن نات کوین در چندین صرافی امکان‌پذیر است.

نکته: این ربات هیچ حرفی از اهدای تلگرام پریمیوم به افراد نزده و برخی افراد از این دروغ، برای جذب دیگران استفاده می‌کنند. درواقع ماموریتی در ربات وجود دارد که اگر تلگرام پریمیوم داشته باشید، سکه اضافه دریافت می‌کنید.

گفتار پایانی

نات کوین (Notcoin)، میم کوینی مبتنی بر تلگرام و بر بستر شبکه بلاک چینی تون (Ton یا The Open Network) است و طبق توضیحات تیم پروژه، قابل ماین کرد؛ شما می‌توانید با کلیک یا لمس‌کردن صفحه گوشی در ربات تلگرامی notcoin_bot@ نات کوین دریافت کنید؛ همین سازوکار جدید و نوآورانه باعث شد که نات کوین به سرعت به محبوبیت زیادی دست پیدا کند. همچنین می‌توانید می‌توانند با دعوت از دوستان خود، انجام وظایف و صعود در رتبه‌بندی‌ها، نات کوین بیشتری به دست آورید.

پروژه نات کوین از همان ابتدا با جنجال‌هایی روبرو شد؛ برخی معتقد بودند که این پروژه، طرح کلاهبرداری است و استدلال می‌کردند که نات کوین ارزش واقعی ندارد و تنها هدف آن سرقت پول مردم است. در مقابل، برخی دیگر هم معتقد بودند که نات کوین، پروژه واقعی و ارزشمند است و می‌تواند به محبوبیت ارزهای دیجیتال و میم‌ کوین‌ها کمک کند. با این حال، آینده پروژه نات کوین نامشخص است؛ این پروژه هنوز نوپا است و نمی‌توان به طور قطع در مورد آینده آن نظر داد، اما از آنجا که حمایت تیم TON و تلگرام را دارد و در مدت کوتاهی هم موفق شده محبوبیت بالایی به دست آورد، می‌توان انتظار داشت که در آینده رشد بیشتری را شاهد باشد.

نات کوین درحال حاضر قابل فروش یا جابه‌جایی نیست. مراقب کلاهبرداران احتمالی باشید. اطلاعات و اخبار مهم مربوط به نات کوین، در دسته ارز دیجیتال یونترنت اضافه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما