برای رقابت ایرپادز لایت اپل با هدفون‌های ارزان‌ روانه‌ی بازار می‌شود

به گفته‌ی «جف پو»، تحلیلگر شرکت «Haitong International Securities»، ظاهراً اپل در حال کار روی یک مدل جدید و ارزان‌قیمت از هدفون محبوب ایرپادز خود به نام «ایرپادز لایت» است. این شایعه در حالی منتشر شده که انتظار می‌رود تقاضا برای ایرپادزهای اپل از ۷۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۲ به ۶۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۳ کاهش یابد که تا حدی به دلیل احتمال عدم عرضه‌ی ایرپاد جدید اپل در سال جاری است؛ بنابراین شاید عرضه یک ایرپاد ارزان‌قیمت اقدام مناسبی از سوی اپل به حساب بیاید.

اگرچه ایرپادزهای اپل محبوبیت بسیار خوبی میان کاربران دارند و جایگاه اپل را در صدر بازار جهانی هدفون‌های بی‌سیم مستحکم‌تر از قبل کرده‌اند، اما بسیار گران‌قیمت هستند و همه‌ی کاربران بودجه‌ی خرید این محصولات را در اختیار ندارند. اکنون شایعه شده که ایرپادز لایت به عنوان هدفون بی‌سیم اقتصادی غول فناوری آمریکایی برای رقابت با سایر ایرپادزهای ارزان‌قیمت روانه‌ی بازار خواهد شد.

در حال حاضر مشخص نیست که ایرپادز لایت چه ویژگی‌هایی خواهد داشت، اما پو آن‌ را به عنوان یک محصول مقرون‌به‌صرفه توصیف کرده که برای رقابت با هدفون‌های اقتصادی سایر برندها در حال توسعه است. در حال حاضر، اپل چهار مدل مختلف از ایرپادزها را روانه‌ی بازار کرده که از نسل دوم ایرپادز تا ایرپادز مکس پیشرفته را شامل می‌شود.

نسل فعلی ایرپادز یعنی ایرپادز ۳ حدود ۱۶۹ دلار قیمت دارد، در حالی که نسل دوم ایرپادز یعنی ایرپادز ۲ با قیمت ۱۲۹ دلار در دسترس است. این امکان وجود دارد که ایرپادز لایت قیمتی کمتر از ۱۲۹ دلار داشته باشد. شایعات حاکی از آن است که هدفون بی‌سیم جدید و ارزان‌قیمت اپل با قیمت ۹۹ دلار روانه‌ی بازار خواهد شد. فعلاً نمی‌توان با قطعیت در این رابطه صحبت کرد و باید منتظر خبرهای دقیق‌تر و بیشتری از این محصول در هفته‌های آینده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما