برای بار ششم یوبی‌سافت عرضه‌ی Skull & Bones را عقب انداخت

دریا بی‌رحم است اما ظاهراً دنیای بازی‌سازی بی‌رحم‌تر است. اگرچه این خبر همچون یک عادت شده است اما به هر حال بازی Skull and Bones شرکت یوبی سافت برای بار دیگر با تأخیر مواجه شد. این در شرایطی است که در همین سپتامبر گذشته تاریخ عرضه‌ی این اثر برای پنجمین بار تأخیر خورده بود.

این بازی که با تأخیر قبلی قرار بود در ماه مارس عرضه شود، اکنون تاریخ انتشار آن به اوایل سال مالی ۲۰۲۳-۲۰۲۴ که از ماه ژوئیه آغاز می‌شود، منتقل شده است.

البته هنوز هم شرایط Skull and Bones بهتر از سه بازی معرفی‌نشده‌ای از یوبی‌سافت است که به خاطر عملکرد ضعیف یوبی‌سافت در فروش، روند توسعه‌ی آن‌ها متوقف شده است. این خبر توسط خود یوبی‌سافت منتشر شده و در اصل از گزارش مفصلی آمده که سعی دارد به سهامداران اطمینان خاطر بدهد. فارغ از اینکه نتیجه‌ی نهایی این اثر چه باشد، Skull and Bones همچنان زنده است!

آنها ادعا می‌کنند که این اتفاقات ناشی از تغییر مداوم صنعت به سمت برندهای بزرگ و عناوین دنباله‌دار سرویس محوری است که عمری طولانی دارد و آن‌ها با این موضوع دست‌وپنجه نرم می‌کنند و این نکته را برجسته کرده‌اند که چگونه آن‌ها برای آخرین نسخه‌ی برندها و بازی‌های بزرگ خودشان همچون اساسینز کرید، فار کرای و مجموعه بازی‌های تام کلنسی در همین مسیر سرمایه‌گذاری کرده‌اند اما هنوز به سودآوری و نتیجه‌ی دلخواه نرسیده‌اند. آن‌ها به وخیم‌تر شدن شرایط اقتصاد کلان اشاره می‌کنند و به نظر می‌رسد این تغییر به سمت برندهای بزرگ را عامل عملکرد ضعیف آثاری همچون Mario + Rabbids: Sparks of Hope و Just Dance 2023 در فروش می‌دانند.

آن‌ها می‌گویند که همه‌ی این صحبت‌ها برای احتیاط بیشتر است و به همین خاطر موج جدیدی از متوقف شدن یا همان کنسل شدن توسعه‌ی بازی‌ها را شاهد هستیم. آن‌ها در ژوئیه‌ی سال قبل دو بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Frontline، Splinter Cell VR و دو بازی معرفی‌نشده را کنسل کرده بودند. البته، اگر در سال گذشته اسپلینتر سل وی‌آر (واقعیت مجازی) کنسل شد اما تا آنجایی که می‌دانیم، همچنان بازسازی بازی اسپلینتر سل در دست توسعه قرار دارد.

این اطلاعیه همچنین به «تجدید ساختار هدفمند» اشاره می‌کند که نشان می‌دهد احتمالاً مشاغل مردم نیز تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند و ممکن است از بین رود. در بخش دیگری از این نامه‌ی طولانی خطاب به سهام‌داران، یوبی‌سافت ادعا کرده است که ترازنامه مالی آن‌ها با ۱.۵ میلیارد دلار پول نقد وضعیت مطلوب و قدرتمندی دارد.

با توجه به چیزی که اعلام شده، Skull & Bones قرار است یک نسخه‌ی بتا هم دریافت کند که احتمالاً در آینده شاهد آن باشیم. یوبی‌سافت بیان کرده که وضعیت بازی در شرایط خوبی قرار دارد اما آن‌ها بار دیگر تاریخ عرضه‌ی بازی را به زمان دیگری موکول کردند تا به زعم خود اثر نهایی یک تجربه‌ی متعادل‌تر و با صیقل‌خوردگی بیشتری باشد. این بازی هنگامی که برای اولین‌بار معرفی شد، قرار بود در پاییز سال ۲۰۱۸ عرضه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین دیدگاه