باگ خوردن سیستم گوشی های iOS 16 و شکایت کاربران از آن

گزارش‌های بسیار زیاد کاربران iOS 16 در وب‌سایت مختلف حاکی از تداوم باگ‌های متعدد در جدیدترین سیستم‌عامل اپل است.

آپدیت iOS 16 حدود چهار ماه پس از عرضه جهانی ظاهراً هنوز با مشکلات زیادی روبه‌رو است. کاربرانی که از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند، می‌گویند باگ‌های مختلف، از کیبورد گرفته تا دوربین و رابط کاربری، آن‌ها را آزار می‌دهند و حتی گاهی اوقات دستگاه به‌طور تصادفی ریبوت می‌شود.

اپل در شهریورماه iOS 16 را منتشر کرد و از آن زمان تاکنون، به‌روزرسانی‌های متعددی برای این سیستم‌عامل عرضه شده است تا باگ‌های آن را برطرف کند. آخرین به‌روزرسانی تحت عنوان iOS 16.2 در تاریخ 13 دسامبر (22 آذرماه) به دست کاربران رسید که اپ جدید Freeform، تنظیمات جدید نمایشگر همیشه روشن برای آیفون 14 پرو و ویجت‌های جدید لاک‌اسکرین را به‌همراه داشت. ولی در کنار این قابلیت‌ها، ظاهراً باگ‌ها و گلیچ‌های زیادی هم به‌وجود آمده‌اند.

باگ‌های iOS 16 گویی تمامی ندارند

کاربران در توییتر، ردیت، انجمن‌های گفت‌وگوی MacRumors و وب‌سایت پشتیبانی اپل می‌گویند پس از نصب iOS 16، با تعداد زیادی باگ و عملکرد ضعیف در سیستم روبه‌رو شده‌اند. این مشکلات ظاهراً دامنه گسترده‌ای دارند و شامل گلیچ‌های جست‌وجو در اسپات‌لایت، عدم نمایش کیبورد در اپ‌ها، مصرف بیش‌ازحد باتری، فریزشدن اپ دوربین، مشکل با حالت‌های Focus، باگ در اپل موزیک، عدم عملکرد لوازم HomeKit و گلیچ‌های CarPlay می‌شوند.

کاربران ردیت می‌گویند اپ‌ها پس از بازشدن یا زمانی که درحال استفاده از آن‌ها هستید، بسته می‌شوند. یکی از کاربران مدعی است که این مشکل پس از نصب آپدیت iOS 16.2 به‌وجود آمده. گزارش‌های کاربران نشان می‌دهد که این مشکلات مختص مدل خاصی از آیفون‌ها نیستند و حتی خانواده آیفون 14 هم با این ایرادات درگیر شده‌اند. یکی از این ایرادات که برای دستگاهی با قدرت آیفون 14 عجیب به‌نظر می‌رسد، کُندشدن سیستم بعد از خروج کاربر از اپلیکیشن‌هاست.

کوپرتینویی‌ها ماه گذشته iOS 16.2 را بعد از سه ماه آزمایش بتا منتشر کردند. در این بازه زمانی، پنج آپدیت برای این نسخه منتشر شد تا باگ‌ها را برطرف کند، اما به‌نظر می‌رسد که هنوز باگ‌های زیادی در این سیستم‌عامل وجود دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما