بازی Deus Ex جدید در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد

شعبه منترئال شرکت ایدوس (Eidos) اعلام کرده که یک عنوان جدید از مجموعه دوئس اکس (Deus Ex) در حال ساخت است. همینطور اینکه این شرکت در حال ساخت یک مجموعه کاملاً جدید است. در کنار این موارد ایدوس در حال همکاری با مایکروسافت بوده تا عناوینی مثل فیبل (Fable) را دوباره زنده کند.

چندی پیش بود که شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) بخش‌های غربی خود مثل ایدوس مونترئال، کریستال داینامیکس و مواردی دیگر را به شرکت Embracer فروخت. به همین دلیل مجموعه‌هایی مثل تومب‌رایدر و دوئس اکس نیز دیگر در دست اسکوئر انیکس نیستند. این تغییر بزرگ باعث شد تا بسیاری از این شرکت‌ها آسیب ببینند.

برای مثال هفته گذشته اعلام شد که شرکت Embracer قصد دارد بخش مونترئال اسکوئر انیکس را تعطیل کند. حال اعلام شده که نام این بخش انوما (Onoma) شده و از بین نخواهد رفت. در ادامه اعلام شد که کارمندان انوما به ایدوس مونترئال رفته تا روی پروژه‌های بعدی این شرکت کار کنند.

در رشته توییت‌های یکی از کارمندان این شرکت، گفته شده که ایدوس مونترئال نیز تغییرات زیادی در پروژه‌های خود ایجاد کرده است. اول اینکه این شرکت بازی Kids on Bikes را منحل کرده است. این عنوان با الگوگیری از سریال استرنجر تینگز (Stranger Things) ساخته شده بود. در ادامه گفته شد که ایدوس مونترئال در حال کار روی یک مجموعه جدید است. همینطور اینکه یک بازی دئوس اکس نیز در مراحل اولیه ساخت قرار دارد. در کنار این موارد این شرکت در حال همکاری با مایکروسافت برای ساخت چندین عنوان از جمله فیبل (Fable) است.

به طور کلی تغییر از اسکوئر انیکس به شرکت Embracer برای این شرکت‌های کوچک دشوار بود. بسیاری از پروژه‌ها متوقف و منحل شدند. با این حال ایدوس و کریستال داینامیکس تمام تلاش خود را کردند تا در دنیای گیمینگ باقی بمانند. کریستال داینامیکس نیز اعلام کرد که در حال ساخت تومب رایدر بعدی با استفاده از موتور آنریل انجین ۵ است.

مجموعه دوئس اکس طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا دارد. با این حال چندین سال است که از آن خبری نیست. حال اینکه شرکت سازنده به دنبال ساخت یک عنوان جدید از این مجموعه است برای طرفداران بسیار خوشایند است. از طرفی این بازی در مراحل اولیه ساخت قرار داشته و باید دید که در ادامه چگونه عمل خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما