اپل در سال 2024 اولین آیپد تاشو را وارد بازار می‌کند

مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، در جدیدترین گزارش خود نوشته که اپل در سال ۲۰۲۳ از هیچ آیپد جدیدی رونمایی نخواهد کرد ولی در سال ۲۰۲۴ شاهد رونمایی از اولین آیپد تاشو خواهیم بود.

این افشاگر مدعی شده که این آیپد تاشو همراه با پایه نگه‌دارنده مبتنی بر فیبر کربن راهی بازار می‌شود که این استند توسط شرکت چینی Anjie Technology راهی بازار خواهد شد. این اولین باری نیست که شایعه‌ای در مورد آیپد تاشو منتشر می‌شود و طی یک سال اخیر گزارش‌های مختلفی در این رابطه منتشر شده است. به عنوان مثال در سال ۲۰۲۲ گروهی از تحلیلگران شرکت CCS Insight اعلام کردند که اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۴ اولین آیپد تاشو را راهی بازار کند.

راس یانگ که یکی از مشهورترین افشاگران حوزه تکنولوژی محسوب می‌شود، مدت‌ها قبل اعلام کرد که اپل در حال بررسی آیپد تاشو با نمایشگر ۲۰ اینچی است که البته در بهترین حالت، ظاهرا این تبلت در سال ۲۰۲۶ یا ۲۰۲۷ راهی بازار خواهد شد. گفته می‌شود اپل با همکاری ال‌جی در حال توسعه‌ی شیشه‌های محافظ بسیار نازک برای گجت‌های تاشو خود است ولی هنوز معلوم نیست که این شیشه‌های محافظ در کدام‌یک از گجت‌های تاشو این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، در سال ۲۰۲۳ ظاهرا خبری از آیپدهای جدید نخواهد بود ولی اوایل ۲۰۲۴ تولید انبوه آیپد مینی جدید کلید می‌خورد. از بین ویژگی‌های جدید این تبلت می‌توانیم به استفاده از پردازنده تازه‌نفس اشاره کنیم و به همین خاطر به نظر می‌رسد به غیر از مشخصه‌های سخت‌افزاری، تفاوتی با نسل قبلی نخواهد داشت.

آیپد مینی فعلی که در سال ۲۰۲۱ راهی بازار شده، از نمایشگر ۸.۳ اینچی و چیپست A15 بهره می‌برد. یکی از افشاگران نه‌چندان مشهور مدتی قبل مدعی شد که آیپد مینی جدید از نمایشگر مبتنی بر رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی بهره می‌برد که البته راهیابی این فناوری به یک آیپد مینی بعید به نظر می‌رسد.

طبق تخمین‌های صورت گرفته، اپل در سال ۲۰۲۳ در بازار تبلت‌ها وضعیت دشواری پیش رو دارد و تحلیلگران بر این باور هستند میزان فروش آیپدها نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی روبرو خواهد شد. در هر صورت اگر گزارش‌های مربوط به عرضه‌ی آیپد تاشو در سال ۲۰۲۴ صحت داشته باشند، باید ببینیم آیا این تبلت با استقبال گسترده روبرو می‌شود یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما