اپل جذب نیرو در مراکز خارج از R&D را متوقف کرد

اپل در اقدامی ‌به منظور کاهش هزینه‌ها، استخدام نیروی جدید در بخش‌هایی خارج از واحد تحقیق و توسعه (R&D) را متوقف کرده است.

به گزارش بلومبرگ، این تصمیم در ماه گذشته و قبل از انتشار گزارش عملکرد سه ماهه اخیر این شرکت که در آن به افت درآمدی در ماه‌های پیش رو اشاره شده بود، اتخاذ شد. در این گزارش به نقل از منابعی که نخواستند نامشان فاش شود، عنوان شد که توقف جذب نیروهای جدید شامل گروه‌هایی که روی دستگاه‌های آینده و طرح‌های بلندمدت کار می‌کنند، نخواهد شد.

با این حال، بخش‌ها و گروه‌هایی با کارکردهای شرکتی و مشاغل مرتبط با مهندسی سخت‌افزار و نرم‌افزار تحت تاثیر این تصمیم قرار خواهند گرفت. اپل با این تصمیم، به جمع شرکت‌های بزرگ فناوری پیوسته که اخیرا و به منظور کاهش هزینه‌ها و جبران نرخ‌های بهره بالا، اقدام به توقف جذب نیروی جدید کرده‌اند.

سازنده گوشی‌های آیفون در سال جاری اگرچه عملکرد بهتری در زمینه فروش گوشی‌های هوشمند و دیگر محصولات نسبت به دیگر رقبای خود داشت اما همچنان سایه فروش پایین گوشی‌های هوشمند و رایانه‌ها را روی سر خود احساس می‌کند.

اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد که در آینده، روند استخدام به حالت عادی باز می‌گردد اما با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، چنین تصمیمی‌برای برخی از حوزه‌ها اتخاذ شده است. این شرکت افزود که به اینده اپل، اطمینان دارد.

در ادامه بیانیه اپل آمده است: ما می‌خواهیم سنجیده عمل کنی و تصمیمات هوشمندانه‌ای بگیریم که ما را قادر می‌سازد به نوآوری در درازمدت ادامه دهیم.

با انتشار گزارش بلومبرگ، سهام اپل که در اواخر معاملات روز پنجشنبه رشد داشت، با یک درصد کاهش به 137.55 دلار رسید. گفتنی است ارزش سهام اپل در سال جاری میلادی با کاهشی 22 درصدی مواجه بوده است.

در گزارش سه ماهه چهارم اپل آمده که تغییری در بودجه تحقیق و توسعه، اعمال نمی‌شود. در سال مالی 2022، میزان سرمایه‌گذاری در این بخش، 22 درصد رشد داشته و این شرکت همچنان به تلاش خود برای توسعه محصولات آینده‌نگرانه همانند هدست واقعیت افزوده و وسیله نقلیه خودران ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما