اپلیکیشن تلگرام با پلتفرم جدید در آینده خرید و تغییر دادن نام کاربری با استفاده از رمزارز را ممکن میسازد

با وجود این پلتفرم حراج، کاربران می‌توانند مالکیت نام کاربری مدنظر خود را در اختیار بگیرند.

تلگرام به‌طور رسمی اعلام کرده که قصد دارد یک پلتفرم حراجی برای نام‌های کاربری در شبکه بلاکچین TON یا همان The Open Network ایجاد کند تا کاربران بتوانند مالکیت آن‌ها را به دست بیاورند. تراکنش‌های این پلتفرم ظاهرا از رمزارز بومی آن یعنی Toncoin استفاده می‌کنند.

در ماه آگوست «پاول دورف»، بنیانگذار تلگرام در کانال شخصی‌اش از علاقه‌اش به ایجاد چنین پلتفرم حراجی صحبت کرده بود. دورف آن زمان در کانال شخصی خود نوشته بود:

«اگر TON توانسته به این نتایج دست پیدا کند، تصور کنید تلگرام با 700 میلیون کاربر خود چقدر می‌تواند موفق باشد اگر نام‌های کاربری، لینک‌های رزرو شده گروه‌ها و کانال‌ها را به حراج بگذاریم.»

او همچنین اشاره کرده بود که مالکیت این نام‌های کاربری، درست مانند NFTها، روی شبکه بلاکچین «تضمین شده» خواهد بود. علاوه بر این، دورف اعلام کرد که عناصر دیگری از تلگرام مانند استیکرها، کانال‌ها یا حتی ایموجی‌ها نیز می‌توانند به حراج گذاشته شوند.

پلتفرم حراج تلگرام به‌زودی راه‌اندازی می‌شود
اکنون تلگر‌ام در پست جدیدی از کانال Telegram Usernames نوشته است:

«مرحله توسعه تقریبا به پایان رسیده است و پلتفرم حراجی به زودی راه‌اندازی خواهد شد. اطمینان پیدا کنید که شانس خود را برای دریافت با ارزش‌ترین نام‌های کاربری و تضمین مالکیت آن‌ها در دفتر کل غیرقابل تغییر بلاکچین TON از دست ندهید.»

شاید برای بسیاری از کاربران، فروش نام‌های کاربری آن هم توسط یک پلتفرم پیام‌رسان محبوب مانند تلگرام، کمی گیج‌کننده به نظر برسد، اما این کار قبلا نیز توسط پلتفرم‌های دیگری انجام شده است. همانطور که The Block در گزارش خود اشاره می‌کند، نام‌های کاربری در بلاکچین اتریوم مدت‌هاست که از طریق Ethereum Name Service به فروش می‌رسند.

طبق گزارش BusinessofApps، تلگرام 500 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و به لطف قابلیت رمزگذاری سرتاسری که امکان ارسال پیام‌های ناشناس را فراهم می‌کند، در کشورهایی از جمله ایران به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما