امریکا از ثبت 366 گزارش در مورد افزایش چشمگیر پدیده‌های هوایی خبر داد

دولت آمریکا می‌گوید منشأ برخی از این پدیده‌های هوایی قابل حدس است اما تعداد زیادی از آن‌ها ناشناخته باقی مانده‌اند.

دولت آمریکا در حال حاضر باید سالانه گزارشی را درباره پدیدهای هوایی ناشناخته (UAP) یا همان یوفوها (UFO) به کنگره ارائه کند. حالا دفتر مدیریت اطلاعات ملی ایالات متحده (ODNI) به‌تازگی نسخه غیرمحرمانه این گزارش برای سال 2022 را منتشر کرده است و می‌توان دید که شمار یوفوها افزایش چشمگیری داشته است.

بررسی این گزارش نشان می‌دهد که اکثر گزارش‌های مربوط به UAPها توسط پرسنل نیروی دریایی یا هوایی صورت گرفته است. گزارش اولیه سال 2021 شامل 144 مشاهده بود، اما این رقم امسال در مجموع به 510 مورد رسیده است. البته در همین گزارش گفته شده است که حدود نیمی از این موارد احتمالاً کم‌اهمیت هستند و منشأ انسانی داشته‌اند.

بااین‌حال، برای بیش از 100 گزارش جدید هیچ توضیحی ارائه نشده است. ODNI ادعا می‌کند که برخورد با یوفوها در مناطق حفاظت‌شده یا حساس هوایی ادامه دارد و این اتفاق نگرانی‌ها درباره مسائل امنیت ملی را افزایش می‌دهد.

منشأ برخی از یوفوها احتمالاً مشخص است

از بین این 366 گزارش جدید، 26 مورد احتمالاً مربوط به پهپادها، 163 مورد مربوط به بالن‌ها و 6 مورد مربوط به خطاهای راداری بوده‌اند. افزون‌براین، گفته شده است که در این میان، درباره 171 مشاهده اطلاعات کافی وجود ندارد که امکان شناسایی منشأ آن‌ها وجود داشته باشد.

در این پرونده آمده است: «برخی از این UAPهای شناسایی‌نشده ظاهراً مشخصه‌های پروازی یا قابلیت‌های عملکردی نامتعارفی داشته‌اند و اظهارنظر درباره آن‌ها نیازمند تحلیل‌های بیشتر است.» بااین‌حال، هیچ‌کدام از نمونه‌های گزارش‌شده، مرتبط با فعالیت‌های فرازمینی تشخیص داده نشده‌اند.

ماه گذشته میلادی، معاونت اطلاعات و امنیت وزارت دفاع آمریکا به رسانه‌ها گفت: «هنوز چیزی مشاهده نکرده‌ایم که ما را متقاعد کند این اشیاء [پرنده] منشأ بیگانه دارند. تا امروز در این گزارش‌ها چیزی ندیده‌ام که از بازدید یا تصادف بیگانگان در زمین خبر بدهند.»

بااین‌حال، تلاش‌ها برای شناسایی پدیده‌های هوایی ناشناخته ادامه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما