افزایش قیمت بیت کوین در عرض یک هفته و جلوگیری از سقوط صرافی FTX توسط آن

طبق داده‌های ارائه‌شده، قیمت‌بیت کوین در هفت روز گذشته بیش از 22 درصد افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین در دو روز گذشته در بالای 21 هزار دلار ثابت مانده است تا آن را به بالاترین سطح خود از زمانی که صرافی FTX شروع به حرکت به‌سمت ورشکستگی کرد، بازگرداند.

طبق گزارش CNBC، از روز دوشنبه قیمت بیت کوین تا حد زیادی بالای 21 هزار دلار ثابت باقی مانده است. اول این هفته در گزارش دیگری گفته شده بود که قیمت بیت کوین برای اولین‌بار از زمان فروپاشی صرافی FTX در ماه نوامبر، از 20 هزار دلار فراتر رفته است.

رشد قیمت بیت کوین

براساس داده‌های CoinMarketCap، قیمت بیت کوین در هفت روز گذشته بیش از 22 درصد افزایش یافته است. بین روزهای 7 تا 8 نوامبر، قیمت این ارز به همین اندازه سقوط کرده بود؛ زیرا سرمایه‌گذاران در‌حال ارزیابی تأثیر سقوط احتمالی FTX بودند. در هفته‌های بعد، چندین بار به زیر 16 هزار دلار سقوط کرد.

بیت کوین که در آن زمان مورد‌توجه چشمگیر سرمایه‌گذارن بود، به‌خاطر احتمال سقوط صرافی FTX، یکی از بزرگ‌ترین نگرانی همین سرمایه‌گذاران شد.

براساس داده‌های CoinMarketCap، روند افزایش قیمت بیت‌کوین به‌قدری شدید بوده که از سایر ارزهای دیجیتال پیشی گرفته است. در هفت روز گذشته، اتر بیش از 18 درصد افزایش یافته، همچنین قیمت توکن مبادله بایننس یا BNB و ریپل هر کدام به‌ترتیب 10 و بیش از 11 درصد افزایش پیدا کرده است.

از طرفی دیگر سولانا، رقیب اتر در هفت روز گذشته شاهد افزایش بیش از 44 درصدی قیمت خود بوده است که بخشی از آن به‌دلیل استفاده از توکن غیرقابل تعویض Bonk Inu در بلاکچین سولانا بوده است.

اخیراً در گزارش دیگری گفته شده بود که سختی استخراج بیت کوین با رشد 10.26 درصدی در تاریخ 15 ژانویه (25 دی‌ماه) به بالاترین حد خود، یعنی 37.73 تریلیون هش رسیده است. درحالی‌که قیمت بیت کوین رشد بیش از 22 درصدی را تجربه می‌کند، افزایش سختی شبکه استخراج بیت کوین، سودآوری ماینرها را کاهش می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما