افزایش حجم معاملات بازار NFT در ماه ژانویه 2023

به گزارش Dapp Industry، طی دو ماه گذشته حجم معاملات بازار NFT افزایش یافته و در ماه ژانویه ۲۰۲۳ به بالاترین حجم خود از ژوئن سال گذشته رسیده است.

به نظر می‌رسد وضعیت بازار NFT به آرامی در مسیر بهبود قرار می‌گیرد و رشد این بازار در ماه ژانویه تفاوت فاحشی نسبت به روند چند ماه گذشته داشت. در ماه اکتبر (مهرماه) شاهد کاهش حجم معاملات به حداقل ۶۶۲ میلیون دلار رسید. اما در ماه نوامبر (آبان ماه) روند نزولی بازار متوقف شد و روی ۶۶۲ میلیون دلار باقی ماند. سپس در ماه دسامبر (آذرماه) وضعیت تا حدی بهبود یافت و حجم معاملات بازار به ۶۸۳ میلیون دلار رسید. در ماه گذشته میلادی یعنی ژانویه ۲۰۲۳ حجم معاملات با رشد ۳۸.۵ درصدی به ۹۴۶ میلیون دلار افزایش پیدا کرد.

بهبود وضعیت بازار NFT و افزایش حجم معاملات بازار در ماه ژانویه ۲۰۲۳


تعدادی از بلاک چین‌ها به معامله گران امکان خرید و فروش NFT را می‌دهند. داده‌های CryptoSlam نشان می‌دهد که اتریوم با بیش از ۳۶ میلیارد دلار فروش در تمام دوران، جایگاه خوبی را برای خود رقم زده است.

در مقایسه، رونین و سولانا از نظر حجم فروش NFT به ترتیب با حدود ۴.۲ و ۳.۷ میلیارد دلار دومین و سومین بلاک چین بزرگ هستند. ماه ژانویه برای اتریوم و سولانا ماه خوبی بود و به ترتیب شاهد حجم معاملات ۶۵۹ و ۸۵ میلیون دلاری بودیم. نمودار DappRadar برترین بلاک چین‌های NFT را بر اساس حجم معاملات NFT در ژانویه ۲۰۲۳ نشان می‌دهد. گفتنی است در ماه جاری میلادی یعنی فوریه نیز نشانه‌هایی از قدرت ادامه‌دار قابل مشاهده است. طبق داده‌های CryptoSlam، تا تاریخ سوم فوریه، بلاک چین اتریوم ۲۶.۵ میلیون دلار در بیش از ۲۵۵۰۰ خریدار منحصر به فرد فروش داشته است.

این گزارش نشان می‌دهد در حالی که اتریوم با بیش از ۷۸ درصد از کل معاملات در بلاک چین، سهم بزرگی از حجم معاملات بازار را به خود اختصاص می‌دهد، پلیگان بیشترین هجوم معامله‌گران را در ژانویه داشته است. حجم معاملات Polygon با رشد ۱۲۴ درصدی به ۴۶ میلیون دلار در ژانویه از۲۰ میلیون دلار در دسامبر رسیده است. در هفته گذشته، حجم فروش NFT در بلاک چین ۴۳و۵ درصد رشد کرد و به ۲.۸ میلیون دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما