احداث شدن بزرگترین مزرعه بادی شناور در کشور نروژ

این پروژه برای تأمین انرژی میادین نفت و گاز واقع در نزدیکی این مزرعه، به منظور کاهش انتشار کربن توسعه یافته است.

شرکت Hywind Tampen، بزرگترین مزرعه بادی شناور جهان را در سواحل نروژ عملیاتی کرده است. از یازده توربین درگیر در این پروژه، اولین توربین تولید برق در تاریخ 13 نوامبر کا رخود را آغاز کرد و شش توربین دیگر قرار است امسال به خط اضافه شوند.

این پروژه برای تأمین انرژی میادین نفت و گاز دریایی Snorre و Gullfaks واقع در نزدیکی این مزرعه، به منظور کاهش انتشار کربن توسعه یافته است.

به دلیل تغییرات اقلیمی و افزایش قیمت سوخت، کشورهای سراسر جهان به دنبال تغییرات جدی هستند و می‌خواهند انرژی‌های تجدیدپذیر را جایگزین کنند. کشورهایی که در مناطق استوایی هستند، به‌دنبال استفاده بیشتر از انرژی خورشیدی بوده و کشورهایی در مناطق بادخیز، راه‌اندازی مزارع بادی را مورد توجه قرار می‌دهند.

افزایش اندازه توربین‌های بادی می‌تواند به عنوان راهی ساده برای افزایش بازده انرژی تأسیسات بادی مورد توجه قرار گیرد. ازطرفی، هزینه‌ ساخت این چنین سازه‌هایی نیز افزایش پیدا می‌کند. مزارع بادی شناور به عنوان راهکاری مناسب می‌تواند تاحدی کمک کننده باشد.

شرکت Hywind Tampen اولین آزمایش مزرعه بادی را در دنیای واقعی اجرا کرده است.

پروژه شرکت Hywind Tampen برای مزارع بادی

پروژه Hywind Tampen در 87 مایلی (140 کیلومتری) سواحل نروژ واقع شده است و شامل 11 توربین بادی است که قادر به تولید 88 مگاوات انرژی هستند. شرکت برق نروژی Equinor مسولیت این پروژه را بر عهده دارد.

توربین‌ها در آب‌هایی با عمق 853 تا 984 فوت (260-300 متر) قرار دارند و روی سازه‌های شناور با سیستم مشترک نصب می‌شوند. چهار توربین از 11 توربین مورد استفاده در این پروژه مونتاژ شده‌اند، اما تنها در سال آینده در مزرعه بادی نصب خواهند شد. حتی با وجود هفت توربین، این تاسیسات دارای ظرفیت 60 مگاواتی است که آن را به بزرگترین مزرعه بادی شناور جهان تبدیل می کند.

این پروژه برای تأمین انرژی میادین نفت و گاز دریایی Snorre و Gullfaks واقع در نزدیکی این مزرعه، به منظور کاهش انتشار کربن توسعه یافته است. شرکت Equinor تخمین می‌زند وقتی پروژه Hywind Tampen کاملاً فعال شود، 35 درصد از نیاز انرژی این دو میدان نفتی و گازی را برآورده خواهد کرد و انتشار کربن را تا حدود ۲۰۰ هزار تن در سال کاهش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *