احتمالا ساخت آیفون SE 4 لغو شده است

مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، ساعاتی قبل اعلام کرد که بر اساس اعلام منابع آگاه، اپل ساخت آیفون SE 4 را لغو کرده یا در بهترین حالت در سال ۲۰۲۴ که قرار بود این گوشی راهی بازار شود، شاهد عرضه‌ی آن نخواهیم بود. او بر این باور است که این تصمیم به دلیل تقاضای پایین‌تر از حد انتظار برای گوشی‌هایی مانند آیفون SE 3، آیفون ۱۳ مینی و آیفون ۱۴ پلاس اتخاذ شده است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، این گوشی قرار بود با طراحی مشابه آیفون XR راهی بازار شود که این تغییر در طراحی به معنای بالا رفتن هزینه‌های ساخت آن است و بنابراین مدیران ارشد اپل در حال تجدیدنظر استراتژی خود در قبال این گوشی هستند. با توجه به اینکه شرکت‌ها خود را برای رکود اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۳ آماده می‌کنند، پایین آوردن هزینه‌های غیر ضروری مربوط به ساخت گوشی‌های جدید، اپل را در موقعیت بهتری برای برخورد با این چالش‌ها قرار می‌دهد.

در ماه‌های گذشته گزارش‌های زیادی در مورد آیفون SE 4 منتشر شده است. همانطور که گفتیم این گوشی قرار بود از طراحی مدرنی بهره ببرد. البته در مورد بهره‌گیری آن از فیس آی‌دی گزارش موثقی منتشر نشده و برخی منابع احتمال قرارگیری حسگر اثر انگشت در دکمه‌ی پاور این گوشی را مطرح کرده بودند.

از بین دیگر ویژگی‌های فاش شده از این گوشی می‌توانیم به استفاده از نمایشگر ۶.۱ اینچی LCD یا اولد اشاره کنیم که در بخش فوقانی آن ناچ معروف گوشی‌های اپل قرار دارد. گفتنی است بعد از فروش پایین سری آیفون مینی، اپل تولید آیفون ۱۲ و ۱۳ مینی را متوقف کرد و حالا هم گزارش‌های زیادی در مورد فروش پایین آیفون ۱۴ پلاس مطرح شده است. بنابراین اپل تصمیم گرفته برای سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ تمرکز خود را به ساخت آیفون‌های پرچم‌دار معطوف کند و شاید تا چند سال دیگر بعد از کاهش قیمت قطعات، اپل بار دیگر فعالیت خود را برای ساخت گوشی‌های ارزان‌تر از سر بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما