احتمالا اسپیس ایکس در آینده نزدیک نسل دوم ماهواره های استارلینک را پرتاب میکند

اسپیس ایکس احتمالاً در هفته‌های آینده شروع به پرتاب ماهواره‌های نسل دوم استارلینک می‌کند تا ظرفیت شبکه اینترنت ماهواره‌ای خود را افزایش دهد. کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) مسئول بررسی درخواست این شرکت و صدور مجوز برای آن خواهد بود.

به گزارش SpaceNews، اسپیس ایکس در سندی که برای کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا ارسال کرده، گفته است که انتظار دارد تا پیش از پایان ماه دسامبر سال 2022، پرتاب ماهواره‌های نسل جدید استارلینک را آغاز کند.

این شرکت می‌خواهد با یک مجوز موقت 60 روزه، کاربران فعلی خود را به ماهواره‌های جدیدی که در مدار غیر-زمین‌ایستا (NGSO) قرار می‌گیرند، وصل کند. اگر FCC این مجوز را بدهد، اسپیس ایکس می‌تواند سرویس‌دهی با نسل دوم ماهواره‌ها را آغاز کند و در ادامه به‌دنبال دریافت مجوز بلندمدت برود.

تعداد ماهواره‌های استارلینک بیشتر و بیشتر می‌شود

اعطای مجوز موقت به کاربران کمک خواهد کرد تا به اینترنت سریع‌تر با تأخیر پایین‌تر دسترسی پیدا کنند. اسپیس ایکس اخیراً اعلام کرده که تعداد مشترکان فعال این شرکت از مرز یک میلیون عبور کرده است. آمار مشترکان در ماه مارس 250 هزار بود.

براساس داده‌های Ookla، شبکه اسپیس ایکس به‌خاطر رشد کاربران تحت فشار قرار گرفته و سرعت دانلود در شبکه در ایالات متحده و کانادا کاهش پیدا کرده است. اسپیس ایکس در‌حال‌حاضر بیش از 3000 ماهواره فعال در مدار دارد و تأییدیه اولیه برای استفاده از 7500 ماهواره را دریافت کرده است.

این شرکت امیدوار است که با نسل دوم ماهواره‌های خود بتواند علاوه بر ظرفیت شبکه، قابلیت‌هایی مثل ارتباط مستقیم با تلفن‌های هوشمند را هم ارائه کند. اسپیس ایکس همچنین می‌خواهد یک فرستنده فرکانس رادیویی کوچک را به نسل دوم ماهواره‌ها اضافه کند تا فاصله‌سنجی و ردیابی دقیق‌تری داشته باشد. FCC فعلاً بررسی این درخواست را به تعویق انداخته است.

اسپیس ایکس درحال‌حاضر از راکت‌های فالکون 9 برای پرتاب ماهواره‌های نسل دوم استارلینک استفاده خواهد کرد، اما در‌نهایت قرار است راکت استارشیپ برای این مأموریت‌ها انتخاب شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما