آیفون ۱۴ پرو مکس در تست‌ها گلکسی S22 اولترا را نابود کرد

آیفون ۱۴ پرو مکس در تست‌های صورت گرفته توسط وب‌سایت Gizchina موفق شد با اختلاف بسیار زیادی گلکسی S22 اولترا را پشت سر بگذارد.

در حال حاضر قدرتمندترین گوشی اپل آیفون ۱۴ پرو مکس و قدرتمندترین گوشی سامسونگ هم گلکسی S22 اولترا است که هر دوی آن‌ها از امکانات و قابلیت‌های زیادی برخوردار هستند. هر یک هم طرفداران خاصی دارند که نسبت به دستگاه خود بسیار متعصب هستند. حال وب‌سایت Gizchina تصمیم گرفته به مقایسه‌ی آیفون ۱۴ پرو مکس با گلکسی S22 اولترا بپردازد تا مشخص شود کدام یک از آن‌ها عملکرد بهتری در انجام کارهای مختلف دارد.

این تست نه تنها توسط خود وب‌سایت یادشده صورت گرفته بلکه برای اینکه میزان اعتبار آن به حداکثر برسد، نتایج بررسی‌های گوناگونی را هم مد نظر قرار داده است تا این مقایسه از حالت شخصی خارج شود و نتیجه‌ی بدست آمده هم درست باشد.

بنچمارک در مقابل واقعیت

بسیاری از مردم می‌گویند بنچمارک‌ها اهمیت خاصی ندارند چون هیچوقت در دنیای واقعی چنین میزان فشاری به یک گوشی وارد نمی‌شود. در نتیجه آنچه که اهمیت دارد، شرایط واقعی است. تا حدودی این گفته درست است اما با این حال محصولی که بتواند تحت فشار سنگین باز هم عملکرد خوب خود را حفظ کند، قطعا در درازمدت هم عملکرد خوبی از خود به نمایش می‌گذارد. با این حال در این تست بنچمارک‌ها هم لحاظ شده‌اند اما وب‌سایت یادشده ادعا کرده هر جا که بنچمارک می‌تواند نشان‌دهنده‌ی عملکرد در شرایط واقعی باشد به آن اشاره خواهد کرد. به ازای برتری در هر بخش، گوشی‌های یادشده ۱ امتیاز می‌گیرند و در نهایت هم امتیاز آن‌ها با هم جمع خواهد شد.

مقایسه‌ی آیفون ۱۴ پرو مکس با گلکسی S22 در گیک‌بنچ

با بنچمارک گیک‌بنچ شروع می‌کنیم. معیاری که فقط عملکرد پردازنده‌ها و رم را در بخش تک و چند هسته‌ای مورد بررسی قرار می‌دهد و آن را با عملکرد محصول در شرایط واقعی تطبیق می‌دهد.

امتیاز گیک‌بنچ گلکسی S22 اولترا در بخش تک و چند هسته‌ای: ۱۱۶۸ و ۳۵۰۸

امتیاز گیک‌بنچ آیفون ۱۴ پرو مکس در بخش تک و چند هسته‌ای: ۱۸۷۹ و ۴۶۶۴

همانطور که مشاهده می‌کنید، در این بخش آیفون به شکل قابل توجهی برتر ظاهر شده و از گلکسی S22 اولترا پیش است. در نتیجه ۱ امتیاز برای این گوشی ثبت می‌شود در حالی که گلکسی S22 اولترا هیچ امتیازی دریافت نمی‌کند.

بنچمارک مربوط به یادگیری ماشین

بنچمارک یادگیری ماشین هم از گیک‌بنچ می‌آید. این بنچمارک همانطور که از نامش پیداست، عملکرد گوشی‌ها را در میزان توانایی آن‌ها در بخش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

آیفون ۱۴ پرو مکس: ۱۰۰۰ امتیاز
گلکسی S22 اولترا: ۴۲۹ امتیاز
باز هم یک امتیاز دیگر برای آیفون ۱۴ پرو مکس که با اختلاف فاحشی توانست گلکسی S22 اولترا را پشت سر بگذارد.

مقایسه‌ی آیفون ۱۴ پرو مکس با گلکسی S22 اولترا در بنچمارک AnTuTu

در بنچمارک AnTuTu، آیفون ۱۴ پرو مکس توانست به صورت کلی امتیاز ۹۷۲٫۹۳۶ را بدست بیاورد در حالی که این امتیاز برای گلکسی S22 اولترا به ۹۱۲٫۵۷۷ رسید. این بنچمارک عملکرد کلی گوشی‌ها را در تمامی زمینه‌ها مورد بررسی قرار می‌دهد و امتیازی هم که به آن‌ها می‌دهد در واقع بر اساس یک نتیجه‌گیری کلی است. باز هم می‌بینیم که آیفون ۱۴ پرو مکس وضعیت به مراتب بهتری از رقیب دارد و در نتیجه ۱ امتیاز دیگر کسب می‌کند.

امتیاز ۳DMARK

۳DMARK هم یکی دیگر از بنچمارک‌های معتبری است که عملکرد گوشی را در انجام بازی مورد بررسی قرار می‌دهد. آیفون و گلکسی یک گوشی گیمینگ نیستند اما به لطف پردازنده‌ی قدرتمندی که دارند می‌توانند در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشند. آیفون ۱۴ پرو مکس توانسته امتیاز ۳۰۰۹ را در این بخش کسب کند در حالی که گلکسی S22 اولترا به ۲۸۰۰ رسید.

در این جا هم آیفون ۱ امتیاز دریافت کرد و بنچمارک هم به پایان رسید. یعنی از این پس دیگر مقایسه‌ی بین آیفون و گلکسی در شرایط واقعی صورت خواهد گرفت که گویای نتایج منطقی‌تری از بنچمارک هستند. تا اینجای کار گلکسی S22 اولترا ۰ و آیفون هم ۴ امتیاز از بنچمارک کسب کردند.

مقایسه آیفون ۱۴ پرو مکس با گلکسی S22 اولترا در شرایط واقعی


در شرایط واقعی، نتیجه‌ی بررسی‌ها و در نتیجه برنده اعلام شده است. تست در شرایط واقعی از سرعت بوت شدن آغاز می‌شود که یعنی چند ثانیه طول می‌کشد تا گوشی بوت شود. در این تست مشخص می‌شود که پردازنده‌ی یک گوشی چقدر در مدیریت کردن نرم‌افزار از همان ابتدا عملکرد بهتری دارد.

سرعت بوت آیفون ۱۴ پرو مکس: ۱۰ ثانیه
سرعت بوت گلکسی S22 اولترا: ۱۳ ثانیه
۱ امتیاز برای آیفون ۱۴ پرو مکس.

تست سرعت اجرای اپلیکیشن‌ها

اپلیکیشن دوربین: ۱ امتیاز برای آیفون
اینستاگرام: ۱ امتیاز برای هر دو (اینستاگرام در گلکسی S22 اولترا زودتر اجرا شد اما در آیفون ۱۴ پرو مکس سرعت بارگذاری آن بیشتر بود)
توییتر: ۱ امتیاز برای گلکسی S22 اولترا
تیک‌تاک: ۱ امتیاز برای آیفون
پابجی موبایل: ۱ امتیاز برای آیفون
در نهایت آیفون در تست اجرای اپلیکیشن‌ها توانست ۴ امتیاز کسب کند در حالی که گلکسی S22 اولترا به امتیاز ۲ رسید.

سرعت رندرگیری در گلکسی S22 اولترا و آیفون ۱۴ پرو مکس


در این تست تقریبا از ۴ اپلیکیشن ویرایش ویدیو استفاده شده اما در نهایت نتیجه یکسان بود. در نتیجه در این تست فقط نام دو اپ اشاره شده است، یعنی Capcut video editor و Adobe Lightroom.

Capcut Video Rendering: برای اینکه عدالت بین دو گوشی برقرار شود، از یک ویدیو برای رندرگیری استفاده شد. آیفون در ۱۶ ثانیه توانست رندر بگیرد اما این میزان در گلکسی S22 اولترا به ۲۳ ثانیه رسید. ۱ امتیاز دیگر برای آیفون.

Adobe Lightroom: در آدوبی لایتروم اما یک ویدیوی سنگین‌تر مورد بررسی قرار گرفت. تراشه‌ی A16 بکار رفته در نماینده‌ی اپل توانست این تست را در ۷ دقیقه و ۲ ثانیه به اتمام برساند در حالی که کهکشانی سامسونگ برای اتمام تست به ۱۴ دقیقه و ۲ ثانیه زمان نیاز داشت. ۱ امتیاز دیگر برای آیفون.

در نهایت هم فرایند تست به اتمام رسید و گلکسی S22 اولترا در پایان ۷۸٪ از شارژ خود را حفظ کرده بود در حالی که در آیفون میزان شارژ به ۷۶٪ رسید. اگرچه به صورت کلی عملکرد آیفون ۱۴ پرو مکس در نگه‌داری شارژ با توجه به تست‌های مختلف صورت گرفته بهتر از تمام گوشی‌های دیگر بوده است اما با این حال در این بخش ۱ امتیاز برای گلکسی ثبت می‌شود. امتیاز نهایی دو گوشی به شرح زیر است:

آیفون ۱۴ پرو مکس: ۱۰ امتیاز
گلکسی S22 اولترا: ۳ امتیاز
با در نظر گرفتن نتیجه‌ی تست، به وضوح می‌شود متوجه شد که نتایج بنچمارک واقعا اهمیت دارند چون در شرایط واقعی هم محصولی که توانست در بنچمارک پیروز شود، عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما