آپدیت جدید نسخه توییتر در iOS و تغییر شیوه جدید نمایش محتوا در آن

توییتر پس از به‌روزرسانی اپ iOS خود، حالا به‌صورت تحت وب اجازه می‌دهد کاربران به دو زبانه برای نمایش محتوا دسترسی داشته باشد.

توییتر چند روز پیش رابط کاربری انتخاب شیوه نمایش محتوا در اپلیکیشن iOS خود را تغییر داد و اکنون این تغییر در نسخه وب این شبکه اجتماعی رقم خورده است. این پلتفرم حالا در صفحه اصلی خود دو زبانه دارد که یکی به‌صورت الگوریتمی محتواها را نشان می‌دهد و دیگری به‌ترتیب زمانی پست‌ها را به نمایش درمی‌آورد.

همان‌طور که ایلان ماسک هفته پیش از سه تغییر جدید برای توییتر خبر داده بود، حالا می‌توانیم ببینیم که رابط کاربری این شبکه اجتماعی برای شیوه نمایش محتوا دچار تحول شده است. درحال‌حاضر اگر صفحه اصلی توییتر را باز کنید، به‌صورت پیش‌فرض در زبانه‌ای به نام For You قرار می‌گیرید که مشابه حالت قبلی Home است. در این زبانه، الگوریتم‌های توییتر با توجه به علایق شما مجموعه‌ای از توییت‌های پرطرفدار را بدون اولویت زمانی به نمایش درمی‌آورند.

این پلتفرم البته زبانه دومی تحت عنوان Following هم دارد که صرفاً محتواهای منتشرشده از‌سوی اکانت‌های دنبال‌شده توسط شما را نشان می‌دهد. در این زبانه اولویت زمانی اهمیت زیادی دارد و توییت‌های جدیدتر همواره در بالای صفحه دیده می‌شوند.

تغییر رابط انتخاب شیوه نمایش محتواها در نسخه وب توییتر

با توجه به این که ایلان ماسک پیش‌تر بر قابلیت تغییر حالت نمایش محتواها در توییتر تأکید کرده بود، این تغییر ظاهراً تلاشی برای افزایش آگاهی درباره حالت‌های مختلف نمایش محتواست که ممکن است خیلی از کاربران از آن بی‌خبر بوده باشند. به‌علاوه، در این حالت، جابه‌جاشدن بین این دو شیوه نمایش خیلی راحت‌تر شده است.

بااین‌حال همیشه افرادی هستند که از تغییر خوششان نمی‌آید و این آپدیت در شرایطی که بسیاری از اپ‌های شخص ثالث توییتر از کار افتاده است، بیشتر صدای منتقدان را درآورده است. اکانت رسمی توییتر می‌گوید تغییر در شیوه نمایش محتواها به‌زودی برای کاربران اپلیکیشن اندروید این پلتفرم نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

توییتر همچنان درحال کار روی دو آپدیت دیگر است که یکی مربوط به دکمه بوکمارک و دیگری مربوط به امکان ارسال توییت‌های طولانی‌تر خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما