آمازون تهیه‌کنندگی و انتشار بازی بعدی سری توم ریدر را به‌دست می‌گیرد

پس از اینکه شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) قسمت‌های غربی خود را فروخت، سرنوشت شرکت‌هایی مثل کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) نیز نامشخص شد. کریستال داینامیکس توانست همچنان به فعالیت خود ادامه داده و قرار است با آمازون (Amazon) همکاری کند. چندی پیش شرکت آمازون اعلام کرد که به زودی یک عنوان از مجموعه توم ریدر (Tomb Raider) عرضه خواهد شد.

طبق چیزی که آمازون گفته توم ریدر بعدی، بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین عنوان این مجموعه تا به حال است. همینطور اینکه روی چندین پلتفرم مختلف عرضه خواهد شد. حدود ۶ ماه پیش بود که برای اولین بار ما توم ریدر جدید را دیدیم. این بازی قرار است با موتور آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) ساخته شده و قرار است یک عنوان اکشن و ماجراجویی بسیار زیبا را به طرفداران ارائه دهد.

نکته اینجاست که در زمان معرفی توم رایدر حرفی از ناشر آن زده نشد. حال اعلام شده که شرکت کریستال داینامیکس با آمازون به توافق رسیده تا با همکاری یکدیگر یک عنوان توم ریدر برای چندین پلتفرم مختلف عرضه کنند. آمازون نیز قرار است به طور کامل از کریستال داینامیکس پشتیبانی کرده تا به راحتی بتواند پروژه خود را به اتمام برساند.

هنوز نام اصلی توم ریدر جدید مشخص نیست. با این حال این بازی در سبک سوم شخص، تک نفره، ماجراجویی و اکشن است. همینطور اینکه داستان لارا کرافت (Lara Croft) را ادامه خواهد داد. توم ریدر جدید تمام عناصری که نقاط قوت سری توم ریدر بودند را در خود دارد. شما به طور کامل کنترل لارا کرافت را در دست دشاته و در دنیای این بازی به گشت و گذار خواهید پرداخت.

در این بازی مانند عناوین دیگر مجموعه توم ریدر، ما شاهد پازل، دشمنان متنوع و ماجراجویی‌های جالب هستیم. همینطور اینکه با استفاده از تکنولوژی پیشرفته آنریل انجین ۵ داستان سرایی به یک سطح بالاتری انتقال پیدا کرده است. توم ریدر جدید هنوز در مراحل اولیه ساخت قرار دارد. به همین دلیل نمی‌توان در مورد تاریخ عرضه دقیق این بازی نظر خاصی داد.

در کنار اعلام این همکاری مدیر بخش بازی شرکت آمازون به نام کریستوف هارتمن (Christoph Hartmann) در مصاحبه‌ای توضیح داد:

توم ریدر یکی از دوست داشتنی‌ترین مجموعه‌های دنیای بازی‌های ویدئویی است. به همین دلیل بخش بازی آمازون تعهد دارد تا به طرفداران بهترین عنوان ممکن را ارائه دهد. همینطور اینکه این بازی قرار است روی پلتفرم‌های مختلف عرضه شود. ما بسیار خوشحال هستیم که می‌توانیم با سازنده این مجموعه همکاری کرده تا یک بازی بسیار خوب را بسازیم. تیم ما بسیار خوشحال است که می‌تواند با کریستال داینامیکس همکاری کرده تا داستان لارا کرافت را ادامه دهند.

شرکت کریستال داینامیکس توسط گروه Embracer خریداری شد. با این حال این موضوع باعث محدودیت این شرکت نشده است. به همین دلیل است که توانسته با آمازون همکاری کرده تا بازی جدید توم ریدر را به راحتی عرضه کند. در اصل گروه Embracer شرکت‌های زیر مجموعه خود را محدود نکرده تا بتوانند به کار خود به راحتی ادامه دهند.

از طرفی شرکت آمازون نیز در زمینه گیمینگ چندان تجربه زیادی ندارد. با این حال با همکاری کریستال داینامیکس می‌تواند یک سابقه بسیار خوب را در دنیای گیمینگ برای خود بسازد. حال باید صبر کرد و دید که این دو شرکت چگونه داستان لارا کرافت را ادامه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما