آغاز ثبت نام برای بتا، عرضه بازی Valorant برای کنسول‌های نسل نهمی

بازی ولورنت (Valorant) در سال ۲۰۲۰ میلادی برای کامپیوتر عرضه شد. این بازی توسط شرکت محبوب رایوت گیمز (Riot Games) ساخته شده که سابقه زیادی در دنیای گیمینگ دارد. همه گیمرها رایوت گیمز را با بازی لیگ آو لجندز (League of Legends) می‌شناختند و این اولین بازی این شرکت در سبک اول شخص شوتر بود.

شرکت رایوت گیمز به عنوان اولین بار عملکرد بسیار خوبی از خود در سبک اول شخص نشان داد و این بازی توانست مخاطبان زیادی بدست بیاورد. در ابتدای عرضه بسیاری از افراد بازی ولورنت را با اورواچ مقایسه می‌کردند، مخصوصاً اینکه این بازی به سبک شوتر قهرمانی بود ولی با گذشت زمان ولورنت محبوبیت خود را حفظ کرده و با افت اورواچ قدرت بیشتری هم بدست آورد.

بازی ولورنت در پلتفرم کامپیوتر محبوبیت بسیاری بدست آورد ولی جای آن در پلتفرم کنسول‌های بازی خالی بود. حال شرکت سازنده اعلام کرده که این بازی رایگان را برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس هم عرضه خواهد کرد هنوز تاریخ دقیق عرضه آن اعلام نشده ولی قرار است در سال جاری میلادی در دسترس کاربران قرار بگیرد. همینطور اینکه یک نسخه آزمایشی رایگان از آن هم از هفته آینده در دسترس طرفداران قرار خواهد گرفت.

بازی ولورنت شخصیت‌های زیادی دارد که هر کدام با یکدیگر تفاوت داشته و برای سبک خاصی از بازی طراحی شده‌اند.

بازی ولورنت در سبک شوتر اول شخص، تیمی و قهرمانی است. به این شکل که کاربران یک شخصیت را انتخاب کرده و در تیم‌های ۵ نفره با یکدیگر به مبارزه می‌پردازند. در ولورنت شما با ۱۳ دور بازی روبرو هستید که باید در آن مبارزه کرده و از سمت خود دفاع کنید. بازی ولورنت دارای تکنیک‌های مختلف بوده و هر شخصیت هم توانایی خاص خود را دارد. در نتیجه افراد با سبک بازی مختلف هم می‌توانند شخصیت مناسب خود را پیدا کرده و با آن بازی بکنند.

در هر راند شما تنها یک جان دارید. در نتیجه باید بسیار هوشمندانه فکر کرده و دشمنان خود را از بین ببرید. نکته اینجاست که با مردن در هر راند شما تا انتهای آن صبر کرده و برای بعدی آماده خواهید شد. در نتیجه می‌توانید روی استراتژی دشمن تمرکز کرده و در راند بعدی عملکرد بهتری از خود نشان دهید.

در بازی ولورنت قهرمانان، مأمور (Agent) نام دارد. هر مأمور توانای خاص خود را داشته و این خلاقیت شما است که در این بازی برتری دارد. شما باید تلاش کنید تا بهترین مأمور را انتخاب کرده و در مبارزات از آن استفاده کنید. هر مأمور نیز توانایی‌ها و سلاح‌های مخصوص خود را داشته که آن را برای مبارزه برای سبک به خصوصی آماده می‌کند. مأموران بازی ولورنت تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند و در نتیجه هیچکدام مثل هم نیستند. کاربران باید در انتخاب موردی که می‌خواهند هوشمندانه عمل کرده تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

در بازی ولورنت نقشه‌های بسیاری وجود دارد. هر نقشه نیز با مورد دیگر تفاوت داشته و در نتیجه شما با تنوع بسیار خوبی از مکان و شخصیت در این بازی روبرو هستید. نکته اینجاست که نقشه‌های این بازی جزئیات زیادی داشته و مسیرهای مختلفی دارد. در نتیجه ولورنت به کاربران خلاقه پاداش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما