آئودی به‌جای بدنه، فضای کابین را در اولویت قرار می‌دهد

آئودی به طراحی محصولات زیبا و جذاب شهرت دارد. این برند لوکس آلمانی اعلام کرده است خودروهای جدید خود را با محوریت کابین طراحی می‌کند. این موضوع اهمیت زیادی دارد؛ چرا که رویه رایج در صنعت خودرو این است که ابتدا بدنه و سپس کابین و فضای داخلی آن طراحی شود. اما آئودی قصد دارد این فرایند را برعکس کند.

«مارک لیخته»، مدیر طراحی آئودی اخیراً در حاشیه رونمایی از کانسپت Activesphere و در مصاحبه با نشریه «تاپ گیر» انگلستان به این موضوع اشاره کرده است. وی در این مصاحبه گفته «سید اودِدرا»، مدیر طراحی UI/UX آئودی این تغییر مهم را پیاده‌سازی خواهد کرد.

آقای لیخته در مصاحبه با تاپ گیر گفته در گذشته فرایند خلق یک خودروی جدید همیشه ثابت بوده و همه چیز روی پلتفرمی آماده و موتوری که از قبل حاضر شده، شکل گرفته است. پس از این مرحله، با همکاری دپارتمان فروش و بازاریابی تصمیم گرفته می‌شد که خودرو در چه کلاسی قرار بگیرد و دارای چند صندلی باشد. سپس کار طراحی بدنه و درنهایت طراحی کابین شروع می‌شد.

انقلاب در طراحی خودروهای آینده

مدیر طراحی آئودی اعتقاد دارد در آینده فرایند طراحی کاملاً برعکس خواهد بود. در حقیقت آقای لیخته به‌همین خاطر سید اوددرا و دپارتمان وی را به‎‌عنوان هسته اصلی طراحی‌های جدید کمپانی تعیین کرده است. از دید آقای لیخته، همه‌چیز در دپارتمان UI/UX شروع شده و همان جا به پایان خواهد رسید؛ زیرا مهم‌ترین هدف تجربه استفاده از خودرو است.

سید اوددرا طراح انگلستانی آئودی

نشریه تاپ گیر فرصت مصاحبه با سید اوددرا را نیز پیدا کرده است. آقای اوددرا در این مصاحبه اعلام کرده است تمامی فعالیت‌های آئودی در آینده مبتنی‌بر اصل «تمرکز بر انسان» خواهد بود. وی می‌گوید دپارتمان وی همه چیز را با این سوال‌های بنیادین آغاز خواهد کرد: نیازهای انسان چه مواردی هستند؟ کاربر به چه چیزی نیاز دارد؟

با مشخص‌شدن پاسخ این سؤالات، تیم طراحی آئودی شروع به ساخت رابط کاربری خواهد کرد تا ارتباطی مناسب بین کاربر و خودرو ایجاد شود. بعد از این، نوبت به طراحی کابین و سپس طراحی بدنه می‌رسد.

خلق کانسپت Activesphere برمبنای فلسفه جدید آئودی

بد نیست بدانید طراحان آئودی کانسپت Activesphere را بر مبنای سیاست جدید ارباب حلقه‌ها خلق کرده‌اند. این کوپه آفرودمحور کابین بسیار پیشرفته‌ای دارد و از چهار صندلی راحت با زیرآرنجی و پشت‌سری بهره می‌برد. همانند سایر کانسپت‌های سری Sphere، داشبورد این مفهومی نیز متحرک است و هنگام رانندگی خودران، داشبورد، پدال‌ها و فرمان در مکان مخصوص مخفی می‌شوند. علاوه‌براین، Activesphere برای هر کدام از سرنشینان یک عینک واقعیت افزوده دارد. با کمک این عینک‌ها و ژست‌های حرکتی، سرنشینان می‌توانند امکانات مختلف را مدیریت کنند.

با توجه به جزئیات این مصاحبه، می‌توان نتیجه گرفت که محصولات آئودی در آینده کابینی کمابیش مشابه با کانسپت Activesphere خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما