زیباترین خودروی تاریخ کره‌ جنوبی در راه بازار

سال گذشته و در نمایشگاه خودروی لس آنجلس بود که جنسیس با رونمایی از یک کانسپت فوق‌العاده زیبا توجه تمامی نشریات خودرویی را به خود جلب کرد. این کانسپت X Convertible نام داشت و برداشتی آزاد را از یک اتومبیل روباز لوکس ارائه می‌کرد. در زمان معرفی، جنسیس هیچ حرفی از تولید انبوه این مفهومی خاص به میان نیاورد، اما ظاهراً حجم بالای بازخوردهای مثبت کار خود را کرده است و کره‌ای‌ها قصد دارند X Convertible را راهی خیابان‌ها کنند!

گفته می‌شود «لوک دانکرولک»، مدیر دپارتمان نوآوری جنسیس، در جلسه سالانه نمایندگی‌های فروش کمپانی، تمایل خود را برای تولید انبوه X Convertible ابراز کرده است. براساس گزارش نشریه اتوموتیو نیوز، وقتی آقای دانکرولک با تعریف‌وتمجید صدها نمایندگی جنسیس روبه‌رو شده، نسبت به تولید این مدل جذاب چراغ سبز داده است.


با وجود گزارش اتوموتیو نیوز، جنسیس در پاسخ به ایمیل نشریه موتور وان، تصمیم قطعی برای تولید X Convertible را تأیید نمی‌کند. این برند کره‌ای می‌گوید در مقطع کنونی قادر نیست برنامه‌های کمپانی در رابطه با محصولات آینده را فاش کند. درصورت تولید انبوه، جنسیس X Convertible می‌تواند نقش یک خودروی در سایه را برای برند لوکس کره‌ای‌ها ایفا کند. واضح است که این کانورتیبل بسیار زیبا، اگر تولید شود، با تیراژی محدود وارد بازار خواهد شد.


جنسیس و سودای رقابت با بنتلی!
نکته جالب اینکه «پیتر لانزاواچیا»، مدیر کنسول مشاوران نمایندگی‌های جنسیس، معتقد است X Convertible با ورود به بازار، نظر برخی از مشتریان بنتلی کانتیننتال کانورتیبل را عوض خواهد کرد. به بیان دیگر، او باور دارد جنسیس X Convertible می‌تواند گزینه‌ای جایگزین برای نماینده بنتلی باشد. آقای لانزاواچیا به‌طور غیرمستقیم، قیمتی فراتر از 200 و حتی 300 هزار دلار را برای این خودرو پیش‌بینی می‌کند!


احتمالأ می‌دانید که X Convertible زبان طراحی جدید جنسیس را به نمایش می‌گذارد. کره‌ای‌ها این اتومبیل مفهومی را بر مبنای فلسفه Athletic Elegance خلق کرده‌اند. در این فلسفه، متانت و پویایی دو اصل بنیادین هستند. این کانسپت جذاب شباهت‌های زیادی به مفهومی X اسپیدیوم دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به فرم چراغ‌ها، کاپوت طویل و گلگیرهای متورم اشاره نمود. این خودرو با ترکیب همه ویژگی‌هایی که از یک خودروی لوکس انتظار می‌رود، به‌خوبی حسی از تجمل و اشرافی‌گری را به بیننده القا می‌کند.


در داخل کابین جنسیس X Convertible، همه‌‌چیز با تمرکز بر راننده طراحی شده است و ارگونومی در بالاترین سطح قرار دارد. همان‌گونه که در تصاویر ضمیمه‌شده می‌توانید مشاهده کنید، دکمه‌ها و نمایشگرهای موجود برای دسترسی بهتر به‌سمت راننده زاویه دارند؛ امری که البته چندان موردپسند سرنشین کناری نخواهد بود!


گفتنی است کانسپت X Convertible سومین عضو از سری X محسوب می‌شود. هر سه عضو این سری دارای پیشرانه الکتریکی هستند. متأسفانه گروه هیوندای از انتشار مشخصات فنی هر سه عضو خودداری کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما