باز کردن میت 40 RS چیپست حافظه هواوی را آشکار می‌کند

کالبدشکافی گوشی «هواوی میت 40 RS» توسط «Aio Technology» نشان می‌‌دهد که چینی‌ها در تولید این دستگاه از چیپست حافظه های‌سیلیکون استفاده کرده‌اند.

چند روز قبل نیز، Aio Technology ویدئو کالبدشکافی هواوی میت 40 پرو را منتشر کرد. برای کالبدشکافی گوشی، ابتدا پشت دستگاه به مدت سه دقیقه به آرامی گرم می‌شود تا بتوان پنل پشتی را به راحتی باز کرد. طراحی هواوی میت 40 RS شباهت زیادی به هواوی میت 40 پرو دارد. بعد از کالبد شکافی نیز این شباهت‌ها به خوبی دیده می‌شود.

بعد از باز کردن پنل پشتی دستگاه، در قسمت بالایی گوشی، ماژول 5 دوربینه که یکی از آنها حسگر دمای IR است دیده می‌شود. در کنار ماژول دوربین، NFC و سیم پیچ شارژ بی‌سیم، باتری 4400 میلی آمپر ساعتی و ماژول شارژر قرار گرفته است. با قطع کردن چند سیم، می‌توان به راحتی دوربین‌ها را از گوشی جدا کرد

در تصاویر تهیه شده از کالبدشکافی، به وضوح نام های سیلیکون روی چیپست حافظه دیده می‌شود. این موضوع تایید می‌کند که غول فناوری چینی در حال توسعه چیپست‌های حافظه داخلی است. البته اطلاعات زیادی در مورد برنامه‌های هواوی برای توسعه حافظه داخلی در دست نیست.

براساس گزارش‌های تهیه شده توسط وبلاگ‌ نویسان چینی، هواوی میت 40 پرو و میت 40 RS، نخستین گوشی‌های هوشمندی هستند که از حافظه SFS 1.0 هواوی بهره می‌برند که تقریبا دو برابر سریعتر از حافظه UFS 3.1 در خواندن و نوشتن است.

در بنچمارک اخیر، سرعت نوشتن پیاپی حافظه SFS 1.0 هواوی 1280 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن تصادفی آن 548 مگابایت بر ثانیه اعلام شد که بسیار سریع‌تر از حافظه UFS 3.1 است که سرعت نوشتن پیاپی آن 700 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن تصادفی 200-300 مگابایت بر ثانیه است.

هنوز به صورت رسمی صحبتی در مورد استاندارد SFS مطرح نشده است. باید ببینیم هواوی چه برنامه‌ای برای توسعه گوشی‌های هوشمند خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *