یخچال تازه سامسونگ با نمایشگر و اسپیکر به شما در آشپزی کمک می‌کند

در اولین روز نمایشگاه CES 2021 شرکت‌های مختلف از جدیدترین محصولاتشان رونمایی کردند که یکی از آن‌ها سامسونگ است. این کمپانی در کنار معرفی تلویزیون‌ها و ربات‌های مختلف، از نسل جدید یخچال، ماشین لباسشویی و سرویس پخت و پز هوشمندش رونمایی کرده است.

هرساله در نمایشگاه CES با جدیدترین لوازم خانگی کمپانی‌های مختلف روبه‌رو می‌شویم که از قابلیت‌ها و فناوری‌های نوین بهره می‌برند. سامسونگ به تازگی از یخچال هوشمند جدیدش از سری «Family Hub» رونمایی کرده که در کنار فضای زیاد، با استفاده از دوربین می‌توان محتوای درون آن را مشاهده کرد.

تمام تعاملات با این یخچال بطور لمسی و از طریق یک نمایشگر صورت می‌گیرد که البته رابط کاربری آن بهبود پیدا کرده. در گذشته زمانی که اپ‌های موردنظرتان را در یخچال Family Hub دانلود می‌کردید، در بخش‌های مختلف صفحه قرار می‌گرفتند اما حالا در مدل جدید درون دسته‌های مختلفی در هوم اسکرین به چشم می‌خورند.

در یخچال جدید از ابزارهای جدیدی برای آشپزهای تازه‌کار یا متخصصان تغذیه درنظر گرفته شده و برای مثال شما می‌توانید برنامه غذایی هفتگی را درون تقویم آن قرار دهید تا همه اعضای خانواده به آن دسترسی داشته باشند. علاوه بر این می‌توانید آن را به اپ آشپزی سامسونگ متصل کنید تا الهام‌بخش غذاهای مختلف باشد، مواد غذایی مختلف را سفارش دهد و همچنین دستور آشپزی را از طریق یک اسپیکر ۲۵ واتی در اختیارتان قرار دهد.

در حالی که با یک یخچال خانوادگی مواجه هستیم، هیچ‌ راهی برای قرارگیری دستورهای آشپزی خانگی در اپ همراه آن وجود ندارد. دستورهای آشپزی موجود در این اپ از منابع مورد تایید سامسونگ جمع‌آوری شده‌اند.

این کمپانی همچنین از سرویس جدیدی به نام «SmartThings Cooking» رونمایی کرده تا در هنگام آشپزی با مشکلی مواجه نشوید. این برنامه‌ریز خودکار به وسیله هوش مصنوعی غذای «Whisk»، برای طول هفته به شما غذا پیشنهاد می‌کند، لیست مواد غذایی موردنیاز برای خرید را آماده می‌کند و در نهایت به وسیله آن می‌توانید به خرده‎‌فروشی مواد غذایی برای سفارش آن‌ها به وسیله یخچال یا گوشی هوشمند خود وصل شوید. کاربران می‌توانند دستورهای آشپزی را بطور مستقیم با دستگاه‌های پخت و پز سامسونگ همگام‌سازی کنند تا میزان اشتباهات به حداقل برسد.

سامسونگ در نمایشگاه CES 2021 از ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن جدیدش هم رونمایی کرده که از هوش مصنوعی برای کاهش زمان شستشو بهره می‌برد. مدل‌های جدید بخشی از سری ۸۸۰۰ سامسونگ محسوب می‌شوند و تنها مدل‌هایی هستند که از حالت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی «Optiwash» استفاده می‌کنند.

طبق گفته سامسونگ، سنسورهای موجود درون این ماشین لباسشویی می‌تواند در هنگام شستشو میزان کثیفی و جرم باقی‌مانده را تشخیص دهد و سپس میزان مواد شوینده و چرخه‌های شستشو و سرعت چرخش را تنظیم کند.

خشک‌کن این کمپانی کره‌ای از حالت جدیدی به نام «Super Speed Drying» پشتیبانی می‌کند که می‌تواند میزان رطوبت لباس‌ها را تشخیص دهد و فرایند خنک‌سازی را بدون اتمام چرخه، شروع کند. طبق گفته سامسونگ لباس‌ها با استفاده از ماشین لباسشویی و خشک‌کن جدید در کمتر از یکساعت شسته و خشک می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *