اولین رندر هواوی P50 پرو از تحول در طراحی آن نسبت به مدل فعلی خبر می‌دهد

نخستین رندر فاش شده از پرچمدار بعدی هواوی به اشتراک گذاشته شده است که هواوی P50‌ پرو را در ابعادی کوچکتر و مجهز به روزنه تکی دوربین سلفی روی نمایگشر نشان می‌دهد.

«استیو همرستوفر» افشاگر معروف با نام کاربری «OnLeaks»، نخستین رندر هواوی P50 پرو را منتشر کرده است. به نظر می‌رسد این گوشی هوشمند با نمایشگر 6.6 اینچی معرفی شود؛ درنتیجه ابعادی کوچکتر از نسل قبلی خود یعنی هواوی P40 پرو با نمایشگر 6.76 اینچی خواهد داشت.

همان‌طور که در رندر فاش شده نمایش داده شده است،‌ نمایشگر گوشی در سمت راست و چپ دارای انحنایی با شعاع کم خواهد بود. البته به نظر می‌رسد دکمه‌های مربوط به کم و زیاد کردن صدا و پاور نیز در کناره دستگاه قرار گرفته و هواوی قصد حذف کردن آنها را ندارد.

با چنین طراحی، انتظار می‌رود هواوی P50 پرو دستگاهی جمع و جور باشد که با ابعاد 159 میلی‌متر طول و 73 میلی‌متر عرض به بازار عرضه شده و در واقع تقریبا هم انداره هواوی P40 خواهد بود. این در حالی است که ابعاد هواوی P40 پرو 162.9 در 75.5 میلی‌متر است.

البته تغییر ابعاد هواوی P50 پرو نسبت به نسل قبلی، تنها تفاوتی نیست که غول فناوری چینی برای گوشی‌ هوشمند جدید خود در نظر گرفته است. در نمایشگر P50 پرو نسبت به P40 پرو دو تغییر دیگر هم مشاهده می‌شود.

هواوی تصمیم گرفته است گوشی هوشمند جدید خود را به جای بهره‌مندی از حفره بیضی شکل دوربین سلفی دوگانه، با روزنه تکی مخصوص دوربین سلفی به بازار عرضه کند. از سوی دیگر، هواوی P50‌ پرو پنلی معمولی خواهد داشت و خبری از نمایشگر آکوستیک که با هواوی P30 پرو معرفی شد، نخواهد بود.

براساس گزارش منتشر شده از سوی نشریه Elec، احتمالا هواوی P50 پرو با نمایشگرهای OLED سامسونگ و ال‌جی و بهره‌مندی از چیپست کرین 9000 رونمایی خواهد شد. هنوز مشخص نیست که TSMC مجوز داد و ستد با هواوی را کسب کرده یا نه اما شرکت‌های دیگر چراغ سبز دولت آمریکا را دریافت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *