مهاجمان به کنگره آمریکا خواست فروش لپ‌تاپ رییس مجلس به روسیه را داشته‌اند

در جریان تسخیر کاخ کنگره آمریکا برخی از سیستم‌های متعلق به نمایندگان از جمله لپ‌تاپ «نانسی پلوسی» به سرقت رفت. سارق این سیستم احتمالا فردی به نام «رایلی جون ویلیمز» است و متهم شده که قصد فروش این لپ‌تاپ به سازمان‌های اطلاعات روسیه را داشته است.

روز ششم ژانویه (17 دی‌ماه)، برخی از هواداران دونالد ترامپ به صورت غیر قانونی وارد کاخ کنگره شدند. در بین آنها «رایلی جون ویلیامز» هم حضور داشته و تصاویری از ویلیامز در حال ربودن لپ‌تاپ موجود است. در روز اعتراضات، ویلیمز موفق می‌شود به صورت غیرقانونی وارد دفتر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شود و لپ‌تاپ نانسی پلوسی را به سرقت ببرد.

براساس مستندات جمع آوری شده توسط دادگاه، ظاهرا ویلیمز با یکی از دوستانش در روسیه تماس گرفته و قصد داشته لپ‌تاپ به سرقت رفته را به روسیه بفرستد تا آن را به سرویس اطلاعات این کشور بفروشد.

براساس اطلاعات ارائه شده از سوی یکی از منابع آگاه، ظاهرا برنامه انتقال دستگاه به روسیه به هم خورده است. این منبع می‌گوید ویلیمز ممکن است هنوز لپ‌تاپ را در اختیار داشته باشد یا آن را از بین برده باشد.

«درو همیل» معاون نانسی پلوسی نیز چند روز پس از ربوده شدن لپ‌تاپ مذکور تایید کرده بود که این لپ‌تاپ متعلق به اتاق کنفرانس بوده و فقط برای ارائه کنفرانس استفاده می‌شده است.

به نظر نمی‌رسد FBI ویلیمز را دستگیر کرده باشد؛ در اظهارنامه به این موضوع اشاره شده که ویلیمز فرار کرده است. مادر ویلیمز می‌گوید دخترش ناگهان به سیاست‌های ترامپ علاقه مند شده است. وی دخترش را در فیلم‌های گرفته شده از کاخ کنگره شناسایی کرده است.

در روز ورود غیر قانونی به کاخ کنگره تصاویری از ویلیمز ضبط شده که نشان می‌دهد وی در طبقه بالا ایستاده و با فریاد کشیدن بقیه را به سمت دفتر پلوسی هدایت می‌‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *