وزیر نظری بایدن برای خزانه‌داری آمریکا در پی محدودیت رمزارزها خواهد بود

وزیر خزانه‌داری موردنظر رئیس جمهور جدید آمریکا به نام «جنت یلن» که به احتمال زیاد مورد تایید سنا قرار می‌گیرد، احتمالا رمزارزها را محدود خواهد کرد.

یلن به تازگی در جلسه‌ کمیته مالی سنا حضور داشته و در آن به سوالاتی پاسخ داده. در این جلسه یکی از سناتورها درباره استفاده عموم مردم از رمزارزها و همچنین تامین مالی تروریسم‌ توسط آن‌ها سوال پرسیده که یلن در پاسخ به نگرانی‌ها درباره آن‌ها اشاره کرد.

یلن در این جلسه گفته:

«رمزارزها یک نگرانی هستند. من فکر می‌کنم بسیاری از مردم حداقل برای معاملات از آن‌ها استفاده می‌کنند و اغلب برای کارهای مالی غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرند.»

چنین پاسخی از سوی یلن چندان تعجب‌برانگیز نیست چرا که در سال‌های اخیر شاهد تلاش برای ایجاد چهره‌ای منفی از رمزارز بوده‌ایم. وزیر خزانه‌داری احتمالی ایالات متحده آمریکا در ادامه اعلام کرده:

«به دنبال بررسی روش‌های دولتی برای محدود کردن استفاده از رمزارز خواهیم بود و مطمئن می‌شویم که از طریق این کانال‌ها امکان پولشویی وجود ندارد.»

این احتمال وجود دارد که یلن بخواهد تنها رمزارزی که برای کارهای غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد را محدود کند، با این حال احتمالا دولت جدید آمریکا به تلاش برای سرکوب تمام ارزها و همچنین کاهش استفاده از آن‌ها توسط عموم مردم ادامه می‌دهد.

دولت می‌تواند برخی از شبکه‌های رمزارزها را کنترل کند، با این حال امکان کنترل کامل معاملات آن‌ها در آینده نزدیک وجود ندارد. اینکار نه تنها به سادگی امکان‌پذیر نیست، بلکه بسیار پیچیده است چرا که تمام آن‌ها از فناوری یکسان استفاده نمی‌کنند و نمی‌توان با تمام آن‌ها به یک شکل برخورد کرد.

در صورتی که وزیر خزانه‌داری آمریکا تصمیم به ایجاد محدودیت برای رمزارزها بگیرد، به احتمال زیاد شاهد کاهش قیمت آن‌ها خواهیم بود. در ماه‌های اخیر قیمت رمزارزها مانند بیت کوین افزایش چشمگیری داشته و سرمایه‌گذاران زیادی به سمت آن حرکت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *