سامسونگ پشتیبانی از S Pen را به موبایل‌های زیادتری می‌آورد

یکی از مهم‌ترین دلایلی که برخی کاربران تمایل به خرید گوشی‌های هوشمند سری گلکسی نوت دارند، به پشتیبانی از قلم هوشمند مربوط می‌شود. سامسونگ گلکسی S21 الترا را با پشتیبانی از قلم S Pen معرفی کرد و اکنون می‌گوید قلم هوشمند به زودی با دستگاه‌های دیگر هم عرضه خواهد شد.

این بدین معنی است که گوشی‌های میان رده‌ سامسونگ نیز در فهرست موبایل‌هایی که از قلم استایلوس پشتیبانی می‌کنند، قرار خواهند گرفت. در حال حاضر برخی از گوشی‌های ارزان قیمت بازار از قلم هوشمند پشتیبانی می‌کنند و شاید کره‌ای‌ها قصد دارند با این تصمیم خود، همگام با سایر شرکت‌ها پیش بروند.

در نظر داشته باشید که قلم S Pen سامسونگ در مقایسه با سایر قلم‌های هوشمند بازار وزن سبک‌تری دارد و قابلیت‌های خوبی ارائه می‌دهد.

سامسونگ در یادداشتی به یکی از وب‌سایت‌های حوزه فناوری گفت:

«قصد داریم تجربه کاربری متفاوتی را برای کاربران فراهم کنیم تا بتوانند با نوآوری‌های ما بهتر و راحت‌تر زندگی کنند. پشتیبانی گلکسی S21 الترا از قلم S Pen تصمیم جسورانه‌ای بود و حالا می‌خواهیم همین تجربه را در سایر گوشی‌های هوشمند خود نیز گسترش دهیم.»

البته سامسونگ در بیانیه خود به این موضوع اشاره نکرده که دقیقا کدام گوشی‌های هوشمند این شرکت با پشتیبانی از قلم استایلوس به در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

این اولین بار نیست که چنین خبری در مورد سایر گوشی‌های سامسونگ مطرح می‌شود؛ پیشتر نیز کره‌ای‌ها پتنت جدیدی برای گوشی تاشو خود با پشتیبانی از قلم هوشمند به ثبت رسانده بودند.

قلم S Pen به راحتی با گلکسی S21 الترا کار می‌‌کند؛ اما این گوشی بر خلاف سری گلکسی نوت فاقد محفظه‌ای برای قرار دادن قلم است. سامسونگ قاب‌های ویژه‌ای برای این گوشی طراحی کرده که مناسب نگهداری قلم هوشمند هستند. به گفته سامسونگ این گوشی همچنین با قلم‌های شرکت وکام نیز سازگار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *