نابودی پاگانی هوایرا ۳.۴ میلیون دلاری از طریق یک نوجوان 17 ساله

تصادف سوپرکارهای چند میلیون دلاری نه تنها برای مالک خودرو که حتی برای عابرین و ناظران نیز یک صحنه دردناک است. فارغ از بعد اقتصادی موضوع از بین رفتن خودرویی که حاصل تلاش چندین ساله مهندسین و طراحان صنعت خودروسازی است غم‌انگیز به نظر می‌رسد.

چندی پیش در شهر لاس وگاس یک نوجوان ۱۷ ساله که اتفاقا یوتیوبر معروفی نیز هست با پاگانی هوایرا رودستری که به پدر وی تعلق داشت تصادف کرده و خسارات زیادی را به بار آورد.

این خبر برای نخستین بار از طریق اینستاگرام منتشر شد و با پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد که پاگانی هوایرا مذکور متعلق به تیم گیلان یک میلیاردر ساکن تگزاس است که خرداد ماه به دست وی رسیده بود. به نظر می‌رسد عمر این خودرو ۳.۴ میلیون دلاری به یک سال نیز نرسیده است.

جالب است بدانید که این خودرو یک پاگانی هوایرا معمولی نبوده است و به صورت سفارشی رنگ‌آمیزی شده است. رنگ بنفش این خودرو سبب خاص شدن آن شده است و مشخص کننده برچسب قیمتی خودرو مذکور است.

خردادماه امسال بود که گیج گیلان؛ پسر تیم گیلان؛ شخصی که در هنگام تصادف پشت فرمان پاگانی هوایرا بوده است تصاویری از این خودرو را در اینستاگرام خود منتشر کرده و توضیح داد که یک رودستر جدید به تازگی به محل سکونت آن‌ها رسیده است.

پاگانی هوایرا خودرو بسیار خاصی است که در سال تنها ۳۰ نمونه از آن ساخته می‌شود و زمان آماده‌سازی هر یک از این مدل‌ها نیز ۱۰ ماه است. با این شرایط به نظر می‌رسد که اگر این میلیاردر مجددا بخواهد یک نمونه از این خودرو را تهیه کند باید حداقل ۱۰ ماه منتظر بماند.

پاگانی هوایرا یک خودروی سوپر اسپرت موتور وسط است که در سال ۲۰۱۲ عنوان برترین هایپرکار سال را از آن خود کرد. این خودرو از یک موتور دوازده سیلندر خورجینی با حجم ۵۹۸۰ سی سی نیرو می‌گیرد. قدرت خروجی این موتور ۷۲۰ اسب بخار و گشتاور آن ۱۱۰۰ نیوتن متر است. این خودرو می‌تواند در کمتر از ۳.۱ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *