مایکروسافت با افزودن فید اخبار و آب‌و‌هوا تسک‌بار ویندوز 10 را متحول می‌کند

مایکروسافت در حال آزمایش اضافه کردن ویجت‌های جدید اخبار و اطلاعات آب و هوایی به تسک بار ویندوز 10 است. با این حساب به زودی کاربران شاهد بزرگترین تغییر در تسک بار ویندوز 10 خواهند بود.

کاربران می‌توانند براساس سلیقه و نیاز خود از طریق تسک بار به جدیدترین اخبار ورزشی، تیترهای خبری مهم، اطلاعات مربوط به سهام و اطلاعات آب و هوا دسترسی داشته و بدون نیاز به باز کردن منوی شروع،‌ نصب برنامه‌های شخص ثالث یا جستجوی آنلاین، به سرعت چنین اطلاعاتی را در اختیار داشته باشند.

ویژگی جدید از امروز به صورت آزمایشی در دسترس برخی کاربران قرار گرفته و امید آن می‌رود تا پایان سال 2021 و پس از آنکه ردموندی‌ها بررسی‌های لازم را روی قابلیت انجام دادند، در دسترس همه کاربران قرار می‌گیرد.مایکروسافت از شبکه «مایکروسافت نیوز» (Microsoft News) برای نمایش اخبار و اطلاعات منتشر شده بیش از 4500 منبع استفاده می‌کند. این شرکت در ماه‌های اخیر این کار را از طریق هوش مصنوعی انجام داده است.

اطلاعات مربوطه در طی روز به صورت خودکار به روز می‌شوند و در این بروز رسانی علایق کاربر نادیده گرفته نخواهد شد. در واقع در این ویژگی جدید، اخبار و اطلاعات با توجه به علاقمندی کاربر نمایش داده می‌شود و هوش مصنوعی خیلی زود یاد می‌گیرد که چه خبرهایی را برای کاربر حذف و چه خبرهایی را برای وی نمایش بدهد.

احتمالا اواخر سال 2021 این قابلیت جدید پس از بررسی‌های لازم در دسترس همه کاربران قرار خواهد گرفت. در حال حاضر ویژگی جدید در مرحله آزمایشی در دسترس برخی کاربران ایالات متحده، کانادا، انگلیس، استرالیا و هند قرار گرفته است.

کاربرانی که تمایل به استفاده از قابلیت جدید نداشته باشند، می‌توانند این ویژگی را برای خود غیر فعال کنند. همچنین گفته می‌شود انتشار اخبار و اطلاعات آب و هوایی بدون تبلیغات برای کاربران نمایش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *