احتمال ال‌جی در مورد عرضه موبایل رول شدنی: احتمال کنسل شدن مطرح شد

ال جی با نمایش تیزر کوتاهی از موبایل رول شدنی خود در نمایشگاه CES 2021 کاربران را هیجان زده کرد و از عرضه آن در اواخر سال جاری میلادی خبر داد. اما حالا با مطرح شدن شایعه خروج این شرکت از بازار موبایل و فروش نا امیدکننده وینگ، راهیابی این محصول به بازار در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

روزنامه «کوریا هرالد» در گزارش جدید خود اشاره می‌کند که ال جی با وجود گزارشات قبلی هنوز در مورد زمان عرضه موبایل رول شدنی خود تصمیم گیری نکرده و در بیانیه خود تنها به در نظر گرفتن «تمام احتمالات» اشاره کرده است؛ احتمالاتی که در حال حاضر حاوی خبرهای خوب برای این سازنده کره‌ای نیستند.

مدیرعامل ال جی به فکر ترک بازار موبایل است و حتی شایعه مذاکره با کنگلومرای ویتنامی Vingroup برای فروش‌ بخش موبایل مطرح شده است.‌ بخش موبایل ال جی سال هاست زیان می‌دهد و با وجود موفقیت دیگر‌ بخش‌ها مثل واحد لوازم خانگی و تلویزیون همچنان در وضعیت قرمز است. برای مثال طبق برآوردها واحد موبایل ال جی سال ۲۰۲۰ حدود ۷۲۳ میلیون دلار زیان دیده و میزان زیان عملیاتی از سال ۲۰۱۵ تاکنون ۴.۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است.
روزنامه کره‌ای اشاره می‌کند که ال جی، حتی با ماندن در بازار موبایل، ممکن است از عرضه موبایل رول شونده صرف نظر کند. این شرکت با وجود نوآوری و عرضه موبایل‌های سنت شکنانه‌ای مثل «وینگ» ضرر کرد. آنطور که در گزارش آمده ال جی وینگ برنده جایزه نوآوری در نمایشگاه CES ۲۰۲۱ شد، اما با فروش کمتر از ۱۰۰ هزار دستگاه از زمان عرضه تاکنون یک شکست تجاری برای سازنده کره‌ای بوده است.

شکست‌های پی در پی ال جی در بازار موبایل سبب شده تا برخی منابع آگاه عرضه موبایل رول شونده را تمام شده بدانند. این گوشی که پیش‌بینی می‌شود قیمت بالایی داشته باشد، حتی با فروش بیشتر از وینگ نمی‌تواند به تنهایی واحد موبایل ال جی را نجات دهد. البته این محصول همچنان می‌تواند در نقش یک قهرمان برای سازنده کره‌ای ظاهر شود چرا که برخی منابع آگاه معتقدند ال جی از آن به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای افزایش فروش واحد موبایل استفاده خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *