خودروی برقی کمپانی کیا ماه آینده میلادی رونمایی می‌شود؛ کراس‌اووری با برد 500 کیلومتر

شرکت کیا موتورز با اتخاذ یک استراتژی جدید خود را برای تحولاتی گسترده آماده می‌کند. بر اساس این استراتژی خودروساز کره‌ای محصولات آتی را با طراحی ظاهری جذاب‌تر و پیشرانه‌های پاک‌تر راهی بازار کرده و بر توسعه ناوگان‌ اختصاصی برای کاربردهای مختلف تمرکز خواهد کرد.

کیا چندی پیش با رونمایی از لوگو و شعاری جدید به استقبال تحولات رفت

نخستین ثمره استراتژی جدید کیا، یک اتومبیل تمام الکتریکی است. این خودرو از پلتفرمی مشترک با هیوندای آیونیک 5 – موسوم به E-GMP – برخوردار بوده و ماه آینده میلادی معرفی خواهد شد.

تیزر رسمی هیوندای از آیونیک 5

برای استقبال از این مدل برقی اختصاصی، کیا تیزری منتشر کرده که پیکره کلی را به نمایش می‌گذارد. کره‌ای‌ها می‌گویند این خودرو نمایانگر هویت و شعار جدید کمپانی است. همانطور که قبلا به اطلاعتان رسانده‌ایم، شعار کیا موتورز به «حرکتی که الهام‌ برانگیز است» تغییر پیدا کرده؛ همچنین نام کمپانی به کیا خلاصه شده و واژه موتورز از عنوان آن حذف شده است.

تیزر کیا اگرچه بسیار کلی و مبهم است، ولی با دقت در آن می‌توان یک کراس‌اوور با کابین بزرگ، زوایای تیز بدنه و پنل‌های صاف و یکدست را مشاهده کرد. این کراس‌اوور از جهاتی به سلتوس و تلوراید شباهت‌هایی دارد و ستون D آن مدل سول را در ذهن مجسم می‌کند. با توجه به این ویژگی‌ها شاید بتوان اینگونه نتیجه گرفت که زبان طراحی جدید کیا انقلابی نبوده و روندی تکاملی را طی خواهد کرد.

آنطور که اعلام شده، کیا برای نامگذاری محصولات برقی خود روش ساده‌ای در نظر گرفته و از ترکیب حروف EV و اعداد 1 تا 9 استفاده خواهد کرد. هنوز مشخص نیست مدلی که ماه آینده معرفی می‌شود، دارای چه نامی خواهد بود.

انتظار می‌رود تمامی محصولات برقی کیا در آینده بر اساس پلتفرم اختصاصی E-GMP تولید شوند. این پلتفرم ماژولی امکان پیمایش مسافت 500 کیلومتری با یک بار شارژ را فراهم نموده و از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می‌کند. در حالت استاندارد چرخ‌های عقب این پلتفرم محرک هستند، اما امکان انتقال قدرت به هر دو محور در آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *