هواوی بازی‌های محبوب «تنسنت» را از فروشگاه اپ خود دیلیت کرد

هواوی باز‌های کمپانی چینی «تنسنت» را به خاطر چالش‌هایی که با این شرکت پیدا کرده از اپ استور خود حذف کرد.

تنسنت تعدادی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی دنیای موبایل را ارائه کرده است. این شرکت مالکیت شرکت‌های بازی‌سازی را در دست دارد که محصولات محبوبی نظیر «Arena of Valor»، « League of Legends» و «Clash of Clans» را در دست داشته و مدیریت توزیع نسخه‌های محلی «PUBG» و «Monster Hunter:World» را نیز در اختیار دارد.

از طرف دیگر هواوی هم در بازار موبایل چین حرف را اول زده و ۴۳ درصد از این حوزه را در کنترل دارد از اینرو تنش بین این دو شرکت روی صنعت بازی موبایل چین تاثیر بسیار گسترده‌ای می‌گذارد. در دسترس نبودن پلی استور گوگل در چین هم باعث شده بازی‌سازها چاره‌ای جز ارائه اپ‌های خود در مارکت‌های اپ محلی نداشته باشند و بدین ترتیب عدم همکاری با هواوی ضربه بزرگی به تنسنت می‌زند.

دلیل حذف بازی‌ها از اپ استور هواوی به روشنی مشخص نیست و در حالی که هواوی در گفتگو با بلومبرگ دلیل اخذ این تصمیم را درخواست طرف مقابل با توقف همکاری عنوان کرده؛ تنسنت مدعی است مدت زمان همکاری بین دو طرف طبق توافق قبلی به پایان رسیده و آنها هنوز توافق جدیدی امضا نکرده‌اند. سخنگوی تنسنت از تلاش برای ارائه دوباره سرویس‌ها در اپ استور هواوی گفته است:

«ما برای پیدا کردن راه‌حل در حال گفتگو و مذاکره با پلفترم موبایل هواوی هستیم و امیدوارم در اولین فرصت ممکن سرویس‌دهی را از سر بگیریم.»

بازار گیم‌های موبایلی در چین اخیرا با مشکلات بسیاری همراه بوده و جدای از چالش‌های این دو شرکت، اپل ۳۹ هزار بازی را به خاطر عدم دریافت شماره ISBN از دولت پکن حذف کرده که شامل بسیاری از عناوین محبوب جهانی نظیر Assassin’s Creed، NBA 2K20 و ۷۴ بازی محبوب در فهرست ۱۵۰۰ گیم برتر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *