آنر و کوالکام برای تامین چیپ‌های اسنپدراگون احتمال دارد که به توافق برسند

هواوی در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۰ برند آنر را به علت فشارهای ناشی از تحریم‌های آمریکا فروخت. مدت کوتاهی پس از فروش آنر، گزارشی درباره مذاکرات میان این کمپانی و کوالکام منتشر شد و حالا به نظر می‌رسد این کمپانی‌ها به توافق رسیده‌اند و به همکاری با یکدیگر ادامه می‌دهند.

در گزارشی جدید که به منابع داخلی آنر استناد کرده، کوالکام به علت عدم نیاز به دریافت مجوز از ایالات متحده آمریکا با این شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند همکاری می‌کند. این شرکت چینی پس از جدا شدن از هواوی، دیگر در لیست سیاه آمریکا قرار ندارد.

در صورتی که خبر این همکاری صحت داشته باشد، یک دستاورد مهم برای آنر محسوب می‌شود چرا که تامین چیپ‌ها یکی از چالش‌های بزرگ این برند و همچنین هواوی بود. آنر به عنوان زیرمجموعه هواوی برای پرچمدارهای خود وابستگی شدیدی به چیپ‌های کرین داشت که به علت تحریم‌های آمریکا، تولید آن‌ها با مشکل مواجه شد چرا که TSMC نمی‌تواند تراشه‌های پیشرفته آن را تولید کند.

کوالکام یکی از بزرگترین سازندگان تراشه در دنیا محسوب می‌شود که یکی از قدرتمندترین چیپ‌های دنیای اندروید را می‌سازد. با توجه به این موضوع آنر می‌تواند طی قراردادی به جدیدترین تراشه‌های اسنپدراگون دست پیدا کند و پرچمدارهای خود را مجهز به اسنپدراگون ۸۸۸ در سال ۲۰۲۱ در اختیار کاربران قرار دهد.

در حال حاضر این دو کمپانی درباره گزارش اخیر واکنشی از خود نشان نداده‌اند، با این حال اگر همکاری آن‌ها بدون نیاز به دریافت مجوز از دولت آمریکا امکان‌پذیر باشد، گوگل هم احتمالا می‌تواند همکاری خود با آنر را شروع کند.

اگر آنر دوباره به صورت کامل به سیستم عامل اندروید و همچنین سرویس‌های گوگل دسترسی پیدا کند و همچنین گوشی‌های آن به چیپ‌های کوالکام مجهز شوند، احتمالا سازندگان گوشی‌های هوشمند با یک رقیب قدرتمند روبه‌رو خواهند شد. این موضوع همچنین می‌تواند پیش‌بینی‌ها برای میزان فروش موبایل در سال ۲۰۲۱ را با تغییراتی همراه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *