گوگل قصد دارد سرعت نصب برنامه‌ها روی گوشی‌های اندرویدی تازه را بالا ببرد

اگر جزو افرادی هستید که هرچند وقت یکبار گوشی خود را تغییر می‌دهید و درگیر نصب برنامه‌ها روی موبایل جدید می‌شوید، گوگل با ویژگی «Install Hints» مشکل شما را برطرف خواهد کرد و سرعت نصب آن‌ها را افزایش می‌دهد.

سالانه تعداد بالایی گوشی با قابلیت‌های جدید معرفی می‌شوند و شاید بخواهید هرچند وقت یکبار، یکی از آن‌ها را امتحان کنید. زمانی که به یک گوشی جدید مهاجرت کنید، باید کل اطلاعات خود را به آن انتقال دهید که روند چندان لذت‌بخشی نیست، مخصوص اگر برند گوشی‌ها هم متفاوت باشد.

در این میان چندین اپ برای مهاجرت میان دستگاه‌های مختلف با کمترین مشکل توسعه پیدا کرده‌اند. این اپ‌ها با چندین مرحله و کمی زمان، اطلاعات را منتقل می‌کنند. با این حال نصب تمام برنامه‌ها روی دستگاه جدید زمانبر خواهد بود، چرا که باید پس از نصب باید به صورت دستی وارد آن‌ها شوید.

خوشبختانه گوگل روی قابلیتی کار می‌کند که فرایند ورود به اپ‌ها در دستگاه‌های جدید را ساده‌تر می‌کند. علاوه بر این، گوگل در حال کار روی ویژگی جدیدی به نام Install Hints است که به شما کمک می‌کند مهمترین اپ‌ها را در سریعترین زمان ممکن روی یک دستگاه جدید نصب کنید.

گوگل با توسعه این قابلیت جدید برای پلی استور، فرایند بازیابی برنامه‌ها را سرعت می‌بخشد. در هنگام نصب این اپ‌ها روی دستگاه جدید، پلی استور تصمیم می‌گیرد که کدام فیلتر کامپایلر برای «Dex2oat» مورد استفاده بگیرد.

Dex2oat یک کامپایلر است که آثار تلفیقی ایجاد می‌کند که اندروید ران تایم در هنگام نصب بارگذاری می‌کند. این کامپایلر در نهایت به افزایش سرعت بارگذاری اپ‌ها کمک می‌کند. به صورت کلی، Dexopt فایل‌های dex را هنگام نصب بهینه می‌کند.

به نظر نمی‌رسد نصب چنین برنامه‌هایی برای گوگل پلی استور کار سختی باشد چرا که به تاریخچه اپ‌های نصب شده و همچنین میزان استفاده از آن‌ها دسترسی دارد. پلی استور این برنامه‌ها را شناسایی کرده و به اولویت‌بندی آن‌ها برای نصب کمک می‌کند. برای مثال اگر واتساپ یکی از برنامه‌های پراستفاده شما باشد، پلی استور آن را به کامپایلر اعلام می‌کند و بالاتر از اپ‌های دیگر قرار می‌گیرد.

در حال حاضر نمی‌دانیم این ویژگی چه زمانی از راه می‌رسد، اما احتمالا سال آینده میلادی همزمان با اندروید ۱۲ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *