گوگل کروم ۸۸ با قابلیت تشخیص پسوردهای ضعیف و دیلیت FTP و فلش پلیر منتشر شد

گوگل نسخه جدیدی از کروم را منتشر کرد که با تغییراتی نسبت به نسخه قبل، امکانات جدیدی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. گوگل کروم ۸۸ با قابلیت‌هایی همچون بهبود حالت تاریک، حذف پشتیبانی از پروتکل FTP و خداحافظی با ادوبی فلش به علاوه امکاناتی همچون مدیریت بهتر پسوردها منتشر شد.

در نسخه ۸۸ کروم، حالت تاریک هم در سیستم عامل ویندوز و هم در سیستم عامل کروم بهبود یافته است و کاربران می‌توانند حالت تاریک را در قسمت‌های مختلف از جمله بوک‌مارک‌ها و تاریخچه نیز در اختیار داشته باشند.

گوگل در سیستم عامل کروم نیز بهبودهایی برای حالت‌های روشن و تاریک درنظر گرفته است که شامل تم‌های بروز شده برای App Launcher ، Shelf و Quick Settings می‌شود.

در کنار بهبود حالت تاریک، پروتکل انتقال فایل (FTP) در نسخه جدید گوگل کروم به صورت رسمی غیرفعال شده است و در نتیجه نسخه جدید دیگر از پروتکلی که چندین دهه برای ارسال فایل در سراسر وب استفاده می‌شد، پشتیبانی نمی‌کند. در کنار غیرفعال شدن پروتکل FTP، ادوبی فلش نیز به صورت کامل از نسخه جدید کروم حذف شده است.

از دیگر تغییرات کروم ۸۸ می‌توان به امکان جستجو در تب‌های باز شده اشاره کرد. برای استفاده از این قابلیت کاربران باید آنرا در مسیر زیر فعال کنند:

chrome://flags/#enable-tab-search

در نسخه کروم ۸۸ مدیریت و تغییر پسوردها نیز آسان‌تر شده است. در واقع گوگل در نسخه جدید کروم توجه ویژه‌ای به امنیت کاربران نشان می‌دهد. کاربران می‌توانند پسوردهای ضعیف را با کمک نسخه جدید کروم شناسایی کنند.

کافی است در نوار آدرس chrome://settings/passwords را تایپ کنید. سپس با کمک گزینه «بررسی پسوردها» (check passwords) پسوردهای ضعیف را تشخیص بدهید. در نسخه جدید امکان بروزرسانی تمامی پسوردها نیز وجود دارد. با استفاده از قسمت تنظیمات کاربران می‌توانند همه پسوردها را سریع و آسان به روز کرده و مدیریت جامعی روی آنها داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *