درآمد ۳ ماهه اپل برای نخستین بار فراتر از ۱۰۰ میلیارد دلار می‌رود

اپل در روزهای پایانی هفته جاری گزارش مالی خود از دوره سه ماهه مالی اول سال ۲۰۲۱ را منتشر می‌کند. به لطف خانواده آیفون ۱۲ که اولین موبایل‌های 5G اپل هستند، انتظار می‌رود این شرکت برای نخستین بار به درآمد ۱۰۰ میلیارد دلاری برای یک دوره ۳ ماهه دست پیدا کند.

بنابر گزارش اعلام شده توسط اپل، این کمپانی در سه ماه اول مالی سال ۲۰۲۰ توانست ۹۱.۸ میلیارد دلار درآمد و ۲۲.۲ میلیارد دلار سود کسب کند که از نظر سود خالص و درآمد یک رکورد محسوب می‌شد. حالا تحلیلگران معتقدند که این شرکت با عبور از درآمد ۱۰۰ میلیارد دلاری برای اولین بار، یک رکورد تاریخی دیگر ثبت خواهد کرد. آن‌ها درآمد سه ماه اول اپل در سال مالی ۲۰۲۱ را مبلغی بین ۱۰۲ تا ۱۰۳ میلیارد دلار پیش‌بینی کرده‌اند.

با این وجود، اپل قرار است عملکرد مالی سه ماه اول سال ۲۰۲۱ را در تاریخ ۲۷ ژانویه (۸ بهمن) اعلام کند. عرضه‌ی آیفون ۱۲ به عنوان اولین گوشی پشتیبانی کننده از شبکه 5G توسط اپل انتظارات مالی این کمپانی را در سطح بالایی قرار داده است.

«کیتی هوبرتی» از شرکت خدمات مالی «مورگان استنلی»، آیفون ۱۲ را موفق ترین محصول پنج سال گذشته خواند. همزمان با شیوع ویروس کرونا اپل فروش بسیار پررونقی از آی‌پد و مک داشت که عرضه‌ی مک بوک پرو M1 کمک بسیار زیادی به این رشد خواهد کرد.

همچنین اپل با معرفی محصولات جدید خود مانند مک بوک پرو M1 و AirTags و طراحی مجدد iMac برنامه‌ی جذابی برای سال 2021 برنامه‌ریزی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *