فراری امتحان میدانی دوره بعدی لفراری، ابرخودرو V12 خود را شروع کرد

فراری چندی پیش برنامه تولید محصولات جدید خود از سال 2018 تا 2022 میلادی را منتشر کرده بود که شاخص ترین محصول آن اولین شاسی بلند این شرکت با نام Purosangue است.

این نام در زبان ایتالیایی به معنای اصیل است. دیگر نکته مهم برنامه مذکور توسعه قوای محرکه جدید V6 مجهز به پیشرانه برقی است تا به نوعی جانشین نسل فعلی موتورهای V8 دو توربوشارژر این شرکت شود.

با این وجود فراری در این برنامه اعلام کرده بود که همچنان یه توسعه موتورهای V12 ادامه خواهد داد و این شرکت قصد دارد تا مدل تولید محدود و قدرتمندتر گرند تور خود یعنی فراری 812 را به زودی رونمایی کند.

حال تصاویر جدیدی از یک لفراری آپارتا آخرین محصول موتور وسط این شرکت که مجهز به موتور V12 شرکت فراری است منتشر شده که در حال گذراندن آزمایش‌های میدانی است.

از مهم ترین تغییراتی که در ظاهر این مدل آزمایشی قابل تشخیص است می‌توان به چرخ های 5 پیچ معمولی، جلو پنجره کاملا باز، نبود خروجی های هوا بر روی کاپوت و عدم استفاده از چراغ ترمز عقب مشابه با خودروهای فرمول 1 اشاره کرد.

همچنین شیشه عقب نیز کوتاه تر از نمونه اصلی کار شده در لفراری است و خبری از خروجی های هوا بر روی گلگیرهای عقب در آن نیست. همچنین ویدیوهای جدیدی از این خودروی آزمایشی شرکت فراری نیز منتشر شده است که در حال گذراندن تست های مختلف در پیست اختصاصی شرکت فراری در ایتالیا یعنی مارانلو است.

با این وجود انتظار می‌رود که فراری در نسل بعدی محصولات مجهز به موتور V12 خود از فن آوری های هیبریدی بیشتری استفاده کند.

در حال حاضر ابرخودرو هیبریدی فراری یعنی SF90 Stradale توانایی تولید 986 اسب بخار قدرت را دارد و مجهز به 3 موتور الکتریکی است. نیرورسان اصلی این محصول موتور V8 دو توربوشارژر است.

البته انتظار نمی‌رود فراری از جانشین لفراری در 3 سال آینده پرده برداری کند و حداقل باید 4 سال برای رونمایی نهایی از آن صبر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *