فیسبوک کلید لایک را از صفحات عمومی دیلیت کرد

فیسبوک از تغییر طراحی قابل توجهی در صفحات خود خبر داد. این شبکه اجتماعی در طراحی صفحات جدید بیش از آنکه به لایک شدن پست‌ها اهمیت بدهد، روی تعداد فالورها تمرکز می‌کند و با همین استدلال دکمه لایک از صفحات عمومی مورد استفاده هنرمندان،برندها و اشخاص مشهور حذف شده است.

فیسبوک معتقد است که تعداد فالوورهایی که پست‌های جدید و به روز شده را مشاهده می‌کنند؛ بیشتر از تعداد لایک‌ها اهمیت دارند؛ درنتیجه به جای تمرکز روی تعداد لایک‌ها به تعداد فالوورها بیشتر اهمیت می‌دهد. برخی کاربران در حال حاضر صفحات فیسبوک را با طراحی جدید در اختیار دارند و به ‌زودی کلیه کاربران می‌توانند چنین تغییراتی را دریافت کنند.

یکی دیگر از تغییرات جدید فیسبوک اضافه شدن فید خبری اختصاصی است که به ادمین و صاحبان حساب‌های کاربری این شبکه اجتماعی اجازه می‌دهد در قالب فردی معمولی با طرفداران خود وارد گفتگو و تعامل شوند.

در صفحات جدید فیسبوک همچنین پیشنهادهایی برای ارتباط با سایر صفحات، ارتباط با افراد شاخص،‌ گروه‌ها و موضوعات پرطرفدار ارائه می‌شود. کاربران می‌توانند نظرات سایر کاربرانی که آن صفحه را فالو کرده‌اند را در قسمت نظرات مشاهده کنند. امکان فالو کردن صفحات به صورت مستقیم از طریق قسمت نظرات و پست‌های پیشنهادی وجود دارد.

ابزارهای مدیریت صفحه نیز در طراحی جدید نسبت به قبل بهبود پیدا کرده‌اند. ادمین صفحات می‌توانند سطوح دسترسی مختلفی را برای کاربران درنظر بگیرند. فیسبوک اعلام کرده که قابلیت‌های بهتری برای یکپارچه سازی صفحات برای جلوگیری از انتشار محتوای نفرت انگیز، خشونت آمیز و غیر اخلاقی یا انتشار هرزنامه با هویت‌های جعلی در طراحی جدید در نظر گرفته است.

از دیگر تغییرات جدید طراحی صفحات فیسبوک می‌توان به اضافه شدن فرمت جدید پرسش و پاسخ اشاره کرد که به کاربران امکان تعامل بهتر و مناسب‌تری را با طرفدارانشان می‌دهد. در طراحی جدید فالوورها می‌توانند سوالات خود را در مورد موضوعی خاص به راحتی مطرح کنند.

علاوه بر این ، ادمین‌ می‌تواند به راحتی از پروفایل شخصی خود به صفحاتی که مدیریت می‌کند جابجا شود. به علاوه در بازطراحی جدید،‌ جزئیات مهمی مانند بیوگرافی به شکل بهتری نمایش داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *