پایان محدودیت‌ها؛ نیوزیلند می‌گوید در حال حاضر هیچ مبتلایی به کرونا ندارد

شهروندان نیوزیلندی دیگر لازم نیست فاصله اجتماعی را رعایت کنند و محدودیتی برای حضور در مکان‌های عمومی و اجتماعات نخواهند داشت. زندگی در نیوزیلند به حالت طبیعی باز می‌گردد و نیوزیلندی‌ها واقعا توانستند کرونا را شکست بدهند؛‌ البته مرزهای این کشور هنوز بسته است.

بیش از دو هفته است که هیچ مورد بیماری کرونا در نیوزیلند گزارش نشده و این کشور در سطح یک یعنی پایین‌ترین سطح هشدار کرونا قرار گرفته است و این یعنی پایان محدودیت‌های کرونایی برای شهروندان نیوزیلندی.

« جاسیندا آردرن» نخست وزیر نیوزیلند پس از شنیدن این خبر که در کشورش دو هفته است هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش نشده، به شدت خوشحال شد و گفت:

«با وجودی که در شرایط بحرانی از نظر همه گیری کرونا قرار نداریم؛‌ اما نباید تصور کنیم که زندگی به شرایط قبلی خود بازگشته و باید عزم خود را جزم کنیم تا با تمرکز بر امتداد این وضعیت، برای احیا اقتصاد کشور نیز تلاش کنیم. هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. اکنون می‌‌توانم بگویم: نیوزیلند، متشکرم.»

فروردین‌ماه امسال نیوزیلند در وضعیت بحرانی و هشدار سطح چهار کرونا قرار داشت و مجبور شد با تعطیلی مدارس، اداره‌ها و کلیه مشاغل و خانه نشینی شهروندان شرایط را از حالت بحران خارج کند.

پس از گذشت پنج هفته وضعیت از حالت اضطرار خارج شد و برخی مشاغل ضروری توانستند به محل کار خود باز گردند؛ اما روند قرنطینه ادامه پیدا کرد و همین مساله باعث شد از آمار مبتلایان به ویروس کرونا هر روز کاسته شود.

در حدود 17 روز است که هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور گزارش نشده است. طبق قوانین جدید، کلیه مدارس و مراکز آموزشی می‌توانند به صورت حضوری کلاس‌ها را برگزار کنند. برگزاری مراسم‌های مختلف نیز بلامانع است. با وجودی که دیگر نیازی به رعایت فاصله اجتماعی نیست ولی دولت نیوزیلند مردم را کماکان تشویق می‌کند که این موارد را رعایت کنند.

مرزهای این کشور به روی مسافران خارجی بسته است و نیوزیلندی‌هایی که از خارج از کشور می‌آیند باید 14 روز در قرنطینه به سر ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *