دریفت با خودرو برقی؛ قابلیت جذاب بی ام و i4 برای رقابت در دنیای آینده

بازار خودرو به شدت در حال تغییر و تحول است و ممکن است بسیاری از بازیگران بزرگ فعلی این صنعت در بلند مدت شانس چندانی برای حفظ جایگاه خود در بازار نداشته باشند، بی ام و به عنوان خودروسازی که همواره محصولات خود را براساس لذت رانندگی عرضه می کرده نیز از این چالش بزرگ مستثنی نیست و با انتخاب های حساسی برای توسعه نسل آینده محصولات خود مواجه است، اما در همین شرایط نیز به نظر می رسد که مدیران این شرکت تصمیم گرفته اند تا تمامی متد های فعلی برای ساخت محصول مشتری پسند را امتحان کنند و از این رو ساخت یک خودرو برقی با قابلیت رانندگی اسپرت و دریفت زدن نیز در دستور کار قرار گرفته است.

«بی ام و i4 تمامی استانداردهای این شرکت را عرضه خواهد کرد تا هواداران حسرت گذشته پر شکوه محصولات اسپرت بی ام و را نخورند».

این جمله‌ای است که مهندسین بی ام و در رابطه با این محصول جدید عنوان کرده‌اند.

در حال حاضر این محصول در حال طی کردن مراحل آخر توسعه هندلینگ و دینامیک خودرو است و مهندسین این شرکت در حال ترکیب ویژگی های جدید قوای محرکه برقی با قابلیت های فعلی محصولات اسپرت این شرکت هستند.

بی ام و از سیستم فنربندی جدید و کاملا اختصاصی برای این محصول استفاده خواهد کرد تا از بازی بدنه در حین مانور های سنگین همچون دریفت جلوگیری کند. این محصول قرار است با قدرت موتور 526 اسب بخار توانایی رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت در عرض 4 ثانیه را داشته باشد.

همچنین برد حرکتی آن در سیکل ترکیبی و جدید WLTP به 600 کیلومتر با هر بار شارژ کامل باتری‌ها خواهد رسید. ظرفیت باتری های این خودرو برابر با 80kWh است و وزنی برابر با 550 کیلوگرم دارد. همچنین این باتری قابلیت شارژ با شارژر 150 کیلوواتی را نیز دارد.

این پایان کار نخواهد بود و قرار است بخش M Power نیز دست به کار شود و برای اولین بار در طول تاریخ بلند بالای شرکت بی ام و یک محصول تمام برقی با تیونینگ اختصاصی M Power معرفی کند.

بی ام و مدت زمان طولانی در حال کار بر روی i4 است و پیش از این نیز کانسپت آن را در معرض نمایش قرار داده بود. گرچه گسترش ویروس کرونا برنامه های این شرکت را با تاخیر مواجه کرد و در مرحله اول بی ام و از مدل iXکه یک شاسی بلند تمام برقی است پرده برداری کرد.

حال باید منتظر رونمایی از مدل i4 به عنوان دومین محصول تمام برقی جدی شرکت بی ام و باشیم. پیش از این بی ام و از مدل iX3 و iX رونمایی کرده بود. بی ام و i3 نیز همچنان اولین محصول تمام برقی مدرن شرکت بی ام و به حاسب می آید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *