ارزانفروشی یک اسطوره؛ کبری رودستر 427 متعلق به کارول شلبی فقید فروش رفت

خودروی کبری رودستر 427 متعلق به کارول شلبی افسانه‌ای که از ابتدای تولید تا زمان درگذشت وی در سال 2012 تحت مالکیتش بود، اخیرا با قیمتی استثنایی در حراجی Mecum Auctions معامله شده است. این خودرو در حراجی برگزار شده در شهر کیسیمی فلوریدا، با قیمت 5.94 میلیون دلار به فروش رسیده و رکوردی استثنایی ثبت کرده است.

گفته می‌شود یکی از متخصصان شرکت شلبی به نام پیتر کلات (Peter Klutt) با اختصاص زمانی بین 2,000 الی 3,000 ساعت، به بازسازی قسمت‌های مختلف کبری رودستر 427 پرداخته و آن را به اتومبیلی بی‌نقص و منحصر بفرد تبدیل کرده است. این اتومبیل فوق‌العاده خاص در سال 1966 تولید شده و 46 سال در اختیار کارول شلبی فقید بوده است.

کارول شلبی در سال 2012 و در سن 89 سالگی درگذشت

کبری رودستر 427 رکوردشکن متفاوت از سایر نمونه‌ها است، چرا که کارول شلبی موتور استاندارد آن را با موتور V8 قدرتمندتر و گیربکس را با نمونه چهار سرعته خودکار تعویض کرده بود.

پیش از این کبری رودستر 427 مذکور در گاراژ یک مجموعه‌دار که نامی از وی برده نشده، نگهداری می‌شد. این مجموعه‌دار در سال 2016 جواهر آمریکایی را از شرکت Shelby Estate خریداری کرده و بنا به علاقه خود، موتور، گیربکس و حتی رنگ بدنه را به شرایط اصلی کارخانه‌ای بازگردانده بود. آنطور که در کاتالوگ ذکر شده، روند بازسازی این خودرو در سال 2019 به پایان رسیده است.

تنها 5 دستگاه کبری 427 با رنگ بدنه نقره‌ای زغالی موجود است

بد نیست اشاره کنیم با آنکه کبری 427 کارول شلبی با قیمتی بسیار بالا به فروش رسیده، ولی پیشتر و در سال 2016 یک دستگاه کبرای دیگر با قیمت 13.75 میلیون دلار فروخته شده و رکورد بهتری را بر جای گذاشته است. با این رقم شگفت‌انگیز، شلبی کبری برای مدتی رکورددار گران‌ترین خودروی آمریکایی تاریخ بود، اما یک دستگاه دوسنبرگ SSJ کلاسیک در آگوست 2018 با قیمت باورنکردنی 22 میلیون دلار معامله شده و این عنوان را از آن خود کرد.

برای آشنایی بیشتر با شخصیت کارول شلبی می توانید فیلم فورد VS فراری را ببنید که به رقابت لمانز بین این دو برند مشهور با حضور کارول شلبی اختصاص دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *