بلومبرگ: هدست VR اپل احتمال دارد که با چیپست قدرتمند و قیمت چشمگیر از راه برسد

چند سال است شایعه‌های مختلفی در مورد هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اپل منتشر می‌شود. براساس آخرین گزارش بلومبرگ این محصول سال 2022 با فن خنک کننده، بدنه پارچه‌ای و قیمت بالا از راه می‌رسد.

به گفته بلومبرگ این هدست احتمالا مستقل بوده و برای پردازش داده نیازی به دستگاه‌های جانبی ندارد. اپل برای پیاده‌سازی قابلیت‌های VR احتمالا آنرا به دوربین نیز مجهز خواهد کرد.

کاربران می‌توانند با کمک هدست واقعیت مجازی اپل ضمن بازی در فضای مجازی، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و محتوای ویدویی نیز تماشا کنند. براساس گزارش منتشر شده این هدست به صورت محدود از قابلیت‌های واقعیت افزوده نیز برخوردار خواهد بود.

علی رغم اینکه اپل علاقه زیادی به حوزه واقعیت افزوده دارد؛ اما هدست جدید با هدف ارائه قابلیت‌های مبتنی بر واقعیت مجازی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. البته اپل در حال توسعه عینک واقعیت افزوده‌ای با اسم رمز N421 است.

هدست VR اپل با اسم رمز N301، مجهز به سخت افزاری قدرتمند خواهد بود. اپل در طراحی آن از پردازنده‌های قدرتمندی استفاده خواهد کرد. همچنین هدست واقعیت مجازی این شرکت قرار است با بهره‌مندی از فن خنک کننده به بازار عرضه شود تا در حین کارکردن بیش از حد داغ نشود.

از سوی دیگر،‌ نمایشگر هدست رزولوشن بالایی خواهد داشت. با این مشخصات بی‌شک باید منتظر عرضه دستگاهی گران قیمت در مقایسه با قیمت هدیت‌های واقعیت مجازی سایر رقبا به بازار باشیم. تعبیه فن خنک کننده در هدست، باعث می‌شود محصول نهایی ابعاد بزرگ‌تری داشته باشد و شاید چنین طراحی کمی دست و پا گیر باشد.

اپل قابلیت‌های دیگری نیز برای محصول جدید خود در نظر گرفته است. به نظر می‌رسد کاربران می‌توانند لنزهای طبی را به همراه این هدست استفاده کنند. با وجودی که اجزای داخلی هدست احتمالا وزن سنگینی خواهند داشت؛‌ اپل برای سبک‌تر شدن دستگاه، بدنه‌ای از جنس پارچه برای آن در نظر گرفته است.

در حال حاضر ظاهرا اپل در حال آماده سازی نمونه اولیه این محصول است و این احتمال وجود دارد که نسخه نهایی از نظر طراحی و مشخصات تفاوت‌هایی با این نمونه اولیه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *