بازی Bloodstained:RotN؛ به قلعه‌ی خونین خوش آمدید

همه فکر می‌کردیم اسم ایگاراشی و Castlevania در کنار هم ترکیب معروفی است که بعید است چیزی همانند آن مجددا تکرار شود اما وقتی بازی Bloodstained: Ritual of the Night در پاییز سال ۲۰۲۰ توسط کمپانی NetEase منتشر شد تمام این حدس‌ها بر هم ریخت. این بازی برای پلتفرم‌های دیگر هم منتشر شده است اما با توجه به تفاوت‌های موجود بین بازی در موبایل و کنسول توجه داشته باشید که این مطلب درباره‌ی بازی موبایل است.

بازی Bloodstained: Ritual of the Night داستان جالبی را روایت می‌کند که در آن بازیکن در نقش کاراکتری به اسم Miriam قرار می‌گیرد؛ او یکی از دو بازمانده‌ی گروهی از انسان‌ها است که توسط کیمیاگران تغییر پیدا کردند و بعد کشته شدند. این کاراکتر تمام مدت در خواب عمیقی فرو رفته بوده اما حالا چشم‌هایش را گشوده و به دنبال فرد دوم می‌گردد تا با کمک توانایی جادویی‌شان هیولاها و اهریمن‌های داخل قلعه را نابود کنند. در این راه کاراکتر سومی به نام Johannes هم با او همراه می‌شود که سابقا شیمی‌دان بوده است.
خلاصه اینکه قرار است اهریمن‌ها را بکشید و برای این کار خنجر، شمشیر، اسلحه، آب، آتش و تیر و کمان در اختیار دارید اما راز موفقیت در بازی این است که اسلحه‌ها را به همراه توانایی‌های جادویی به کار بگیرید چون دشمنان‌تان آنقدر‌ها هم راحت کوتاه نمی‌آیند و توانایی جنگاوری بالایی دارند. یکی از ویژگی‌هایی که عینا به نسخه‌ی موبایل منتقل شده است امکان ساختن سلاح، زره، معجون و حتی فراهم کردن غذا است که باعث می‌شود تعداد طلسم‌های در دسترس هم بیشتر شود و توانایی کاراکتر اصلی ارتقا پیدا کند.

گیم‌پلی بازی روان است، داستان جالبی دارد و تجربه‌ی خوبی است اما نمی‌توان از این مسئله هم چشم‌پوشی کرد که گرافیک بازی نسبت به نسخه‌ی پی‌سی و البته نسبت به آنچه انتظارش را داشتیم چندان فوق‌العاده نیست و با توجه به حضور بازی‌های مشابه با کیفیت بسیار خوب نمی‌توانیم این مسئله را با محدودیت پلتفرم موبایل توجیه کنیم.
گفته شده است که بازی از کنترلر پشتیبانی می‌کند اما اگر دستگاه اندرویدی دارید و می‌خواهید از کنترلر استفاده کنید خیلی نتیجه‌ی رضایت‌بخشی نخواهد بود زیرا بازی کاملا با کنترلر سازگار نیست و در بعضی حرکات کنترل‌های بازی عمل نمی‌کنند و بهتر است به همان صفحه‌ی لمسی موبایل بسنده کنید زیرا عادت کردن به کنترل‌های بازی چندان هم سخت نیست.

در کل بازی Bloodstained: Ritual of the Night را بیشتر به طرفداران این سبک و سیاق و کسانی پیشنهاد می‌کنم که دوست دارند بازی‌های مشابه Castlevania را تجربه کنند و اگر از آن دسته افرادی هستید که گرافیک عالی و بی عیب و نقص می‌خواهید این بازی چندان باب میلتان نخواهد بود. با این تفاسیر اگر دوست دارید بازی را تجربه کنید می‌توانید از لینک‌های انتهای مطلب استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *