بیت کوین قله ۴۰ هزار دلاری را هم رد کرد؛ افزایش ۴ برابری در ۳ ماه

ارزش ارز رمز نگاری شده بیت کوین در عرض ۵ روز با رشد ۱۰ هزار دلاری، برای نخستین بار از مرز ۴۰ هزار دلار گذشت.

ارزش بیت کوین با جهش ۱۰.۴ درصدی در ساعاتی به ۴۰۳۸۰ دلار هم رسید و سپس ارزش آن به ۳۸۹۵۰ دلار کاهش یافت. سوال مهم این است که آیا رشد صعودی بیت کوین ادامه خواهد داشت یا شاهد ریزش شدید ارزش بیت کوین خواهیم بود؟

«ادوارد مویا» یکی از تحلیلگران بازار می‌گوید:

« سرمایه گذاران به رشد ارزش ارزهای رمزنگاری شده توجه می‌کنند؛ اما باید دید در ۱۰۰ روز اول حضور بایدن، اقتصاد آمریکا چه تغییراتی را به خود خواهد دید.»

«کریگ ارلام» یکی دیگر از تحلیلگران بازار در مورد ریزش قریب الوقوع قیمت رمز ارزها هشدار داد. وی پیش‌بینی می‌کند که به زودی بازار رمز ارزها دچار نوسانات جدیدی خواهد شد.

یکی دیگر از تحلیلگران بازار در اروپا نیز که تمایلی ندارد نامش فاش شود به یکی از خبرگزاری‌های فرانسه گفت:

«وضعیت افزایش تصاعدی قیمت رمز ارزها کمی نگران کننده است. طی هفته‌های آتی احتمالا با چنین وضعیتی روبرو نخواهیم بود. تغییر وضعیت فعلی اجتناب ناپذیر است.»

برخی دیگر از تحلیل‌گران «Societe Generale» در مورد ریزش شدید و سقوط قیمت رمز ارزها صحبت‌هایی به میان آورده‌اند و معتقد هستند به زودی حباب بیت کوین نیز می‌ترکد.

فراز و نشیب بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی طی سال‌های گذشته توجه بسیاری از کاربران و اقتصاددانان را به خود جلب کرده است. بیت کوین در سال 2017 رشد قیمت بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. در آن مقطع زمانی ارزش هر واحد این رمز ارز به19873 دلار رسید.

با این وجود این روند ادامه پیدا نکرد و خیلی سریع ارزش بیت کوین سقوط کرد. اواخر سال 2020 مجددا ارزش این رمز ارز افزایش پیدا کرد و طی روزهای گذشته نیز به اوج خود رسید.

باید ببینیم طی روزهای آینده وضعیت بیت کوین به چه سمت و سویی خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *