برگشت به آینده؛ «دلورین» باز می‌گردد

دلورین خودروسازی خاص است که عمده شهرت خود را به حضور در فیلم بازگشت به آینده مدیون است. حال تصور کنید که اگر DMC-12 بار دیگر زنده شود، چقدر طرفداران این برند، احساس ذوق زدگی می‌کنند! آن طور که به گوش می‌رسد، دلورین قرار است به عنوان زیر مجموعه ای جدید از گروه فولکس واگن با همکاری تیم طراحی ایتال دیزاین، فعالیت کند. کمپانی ایتال دیزاین اعلام کرده که چهلمین سالگرد مدل DMC-12 بهترین فرصت برای رونمایی از جانشین این اتومبیل افسانه‌ای است.

در تصویر منتشر شده توسط ایتال دیزاین، بدنه نور پردازی شده DMC-12 به سادگی قابل رویت است. درهای گالوینگ هم بدون شک، دلورین بودن این خودرو را تایید می‌کنند. ایتال دیزاین تصمیم گرفته که همه ما را غافلگیر کند و ما اکنون بیش از هر زمان دیگری، مشتاق کسب اطلاعات بیشتر درباره این پروژه هستیم. ایتال دیزاین اگرچه یک خودروساز نیست، اما بخشی از سهام آن به کمپانی لامبورگینی تعلق دارد. اما آیا بالاخره خودروهای جدید با برند دلورین را خواهیم دید؟ آیا هر خریدار عادی می تواند صاحب یک DMC جدید شود؟

خب هنوز جواب سوالات بالا را نمی دانیم. ایتال دیزاین هم هیچ تاییدیه، بیانیه و نظری در باب این موضوع از خود، منتشر نکرده است. آنچه ما را امیدوارتر می‌کند، احتمال رونمایی یک کانسپت از این برند در آینده نزدیک است. کانسپتی که به احترام مدل تاریخی DMC-12 طراحی و ساخته خواهد شد.

برای آنها که نمی دانند، دلورین DMC-12 یک خودرو حقیقی و نه مفهومی بود که در فاصله سالهای 1981 تا 1983 به تولید می‌رسید. این کمپانی نه چندان خوش نام، بعد از متهم شدن آقای جان دلورین (موسس آن) به قاچاق مواد مخدر، به طرزی ناگهانی فرو پاشید. هر چند که بعدها بی گناهی او ثابت شد!

بعد از پایان یافتن فعالیت کمپانی دلورین، این خودرو طرفداران ویژه ای پیدا کرد و بسیاری از افراد به بازسازی آن روی آوردند. در حالی که دی ام سی 12 هرگز خودرویی قدرتمند یا یک هایپر کار گران قیمت به حساب نمی‌آمد.

با این اوصاف، این اتومبیل خاص در ذهن و قلب طرفدارانش، ماندگار شد. اکنون با انتشار خبر بازگشت دلورین، امید می رود که ایتال دیزاین به خوبی از پس ارائه جانشینی موفق برای آن، بر بیاید. حتی اگر نسل جدید آن برای فروش عمومی عرضه نشود، باز هم باید طراحی و مشخصات فنی آبرومندانه‌ای داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *